افراد بسیاری در فصل گرم سال با دیدن ازدحام جمعیت در کافی شاپ ها به فکر راه اندازی کافی شاپ مدرن می افتند اما کمی از فکر درآمد زایی درآیید و به سلامتی خود فکر کنید. بهتر است با شناخت بهترین نوشیدنی های فصل گرما خودتان را به سلامت از تابستان برهانید.

نوشیدنی های فصل گرما برای رفع خستگی و عطش بعد از ورزش و یا فعالیت روزمره در دسته بندی های نوشیدنی های طبیعی و مصنوعی مصرف می شوند. می دانید کدام یک سالمترین و بهترین نوشیدنی تابستانی است؟

در روزهای گرم با بهره مندی بیشتر از سایه، تغذیه سالم و رفع عطش منظم، خودتان را از ضعف و خستگی زیاد حفظ کنید. اما توجه داشته باشید که هر نوشیدنی در هوای گرم مناسب نیست. در ادامه به نوشیدنی های خوب و بد که برای بدن مفید و مضر هستند اشاره می شود.

آب
بدن در هر شرایطی به آب نیاز دارد. فراموش نکنید که در روزهای گرم باید بین 1.5 تا 2 لیتر آب بنوشید و بدانید که هیچ نوشیدنی دیگری جایگزین آب نمی شود. این مایه حیات برای عملکرد ارگان های بدن لازم و ضروری است. چون علاوه بر اینکه باعث جریان خون می شود سلول های بدن را نیز احیا می کند.

آب نارگیل
آب نارگیل حاوی خواص فوق العاده ای است. لازم است که برنامه ریزی غذایی درستی داشته باشید و این قبیل نوشیدنی ها را نیز مصرف کنید. این نوشیدنی خنک و کم شیرین یکی از جایگزین های مناسب برای آب است که علاوه بر لذت بردن از طعم آن می توانید آب بدن تان را نیز به خوبی تامین کنید.

بهترین نوشیدنی های فصل گرما

بهترین نوشیدنی های فصل گرما

شیر کاکائو
شیر کاکائو در فصل گرما و به خصوص بعد از فعالیت های بدنی زیاد توصیه می شود. با مصرف این نوشیدنی مفید بدن علاوه بر دریافت میزان قابل توجهی آب از پروتئین و کلسیم نیز بهره مند می شود. با این حال حواستان باشد که شیر کاکائو را زیاد شیرین نکنید و در مصرف آن دچار افراط نشوید.

خاکشیر
بدانید و آگاه باشید که نوشابه ها به طور موقت عطش شما را برطرف و در عین حال کالری و قند زیادی به بدنتان تحمیل می کنند. اما در عوض نوشیدنی سالمی مانند خاکشیر آب بدن تان را به طور طبیعی تامین و عطش تان را رفع می کند. باید بدانید که خاکشیر دوستدار دستگاه گوارش و سرشار از ویتامین C می باشد.

تخم شربتی
یکی از نوشیدنی های مورد علاقه ایرانی ها که برای رفع تشنگی فوق العاده است، تخم شربتی می باشد. شاید باورتان نشود که این دانه های ریز 5 تا 6 برابر کلسیم بیشتری از شیر دارند. برای همین توصیه می کنیم به جای مصرف نوشیدنی های گازدار از این نوشیدنی سالم استفاده کنید.

آب میوه های طبیعی
آب میوه های خانگی سرشار از ویتامین هستند. اگر از آب میوه های آماده استفاده می کنید می توانید کمی آب به آن اضافه کنید تا رقیق تر شوند و میزان قند آنها کاهش پیدا کند. با مصرف نوشیدنی های 100 درصد طبیعی می توانید تشنگی را رفع کرده و سلامتی تان را ارتقا دهید.