چیدن یک سفره ی رنگین بین المللی بر سر میز غذاخوری خانه، می تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد. پیشنهاد امروز ما به شما، پخت یک غذای مکزیکی فوق العاده است که از گوشت و خامه ترش تهیه می شود. در ادامه از شما دعوت می کنیم که با ما همراه شوید تا با طرز تهیه آن آشنا شوید.

 

طرز تهیه بوریتوی گوشت با سس پرتقال

مواد لازم (۳ تا ۴ نفر)

برای برنج:

۱ پیمانه برنج سفید
۱ قاشق چایخوری نمک درشت
۳ قاشق غذاخوری گشنیز خرد شده

برای بیف:

۶ لیوان روغن گیاهی + ۲ قاشق غذاخوری
۴۵۰ گرم  گوشت بدون چربی گوساله / گوسفند
نمک و فلفل سفید
۴ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت
۲ قاشق غذاخوری آرد برنج
نصف پیمانه آب پرتقال
۱/۳ پیمانه سس سویا
۱/۴ پیمانه سرکه برنج
۲ قاشق غذاخوری شیره چغندر
۱ قاشق غذاخوری روغن کنجد
۱ عدد فلفل چیلی قرمز
۳ حبه سیر
۲ قاشق غذاخوری زنجبیل رنده شده
نصف قاشق چایخوری پوست رنده شده پرتقال

برای بوریتو:

اسپری روغن
۳ تا ۴ عدد تورتیلا
۲ پیمانه مخلوط پنیرها (رنده شده)
۱ پیمانه لوبیای سیاه پخته شده
۲ ساقه پیازچه
سس تند

طرز تهیه

در ابتدا به سراغ برنج می رویم. برنج را بشویید و آن را برای مدت 20 دقیقه در آب نمک خیس کنید. سپس آن را با ۱٫۵ پیمانه آب درون قابلمه ریخته و اجازه دهید تا روی حرارت ملایم جوش بخورد.
پس از آنکه آب درون قابلمه تبخیر شد، حرارت آن را کم کنید و در قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا برای 15 دقیقه بپزد و برنج کاملا نرم شود. سپس آن را از روی حرارت بردارید و تا 10 دقیقه در قابلمه را باز نکنید. سپس گشنیز را به برنج اضافه کنید و کنار بگذارید.
برای اینکه بیف را آماده کنید، ۶ لیوان روغن گیاهی را درون قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید تا داغ شود. در این فاصله کاسه ای بزرگ آورده و گوشت را درون آن بریزید و نمک و فلفل سفی را روی آن بپاشید و هم بزنید. کاسه ای کوچک دیگر آورده و آرد سفید نشاسته ذرت را در آن بریزید و با یکدیگر مخلوط کنید. در کاسه ای دیگر، آب پرتقال، سس سویا، سرکه برنج و روغن کنجد را با یکدیگر مخلوط کنید.
از مخلوط آب پرتقال به اندازه یک قاشق غذاخوری روی گوشت بریزید و هم بزنید. سپس مخلوط آرد را بیفزاید و هم بزنید تا سطح گوشت ها را بپوشاند. تابه ای آورده و روغن را درون آن بریزید و روغن را داغ کنید، گوشت را درون آن بریزید و به مدت 2 دقیقه سرخ کنید تا کاملا طلایی شود. در یک تابه بزرگ، ۲ قاشق روغن گیاهی را داغ کنید. فلفل چیلی قرمز، سیر و زنجبیل را ریخته و ۲ دقیقه تفت دهید تا عطرشان بیرون بیاید. سس پرتقال را درون درون تابه بریزید و بگذارید تا بجوشد. سپس کم کنید تا کمی نیم جوش شده و غلیظ شود. در این مرحله گوشت ها را بیفزایید و اجازه دهید در این سس پخته و نرم شوند.
برای تهیه بوریتو، نیاز دارید تا تابه ای چدنی بیاورید و با اسپری روغن آن را چرب کنید. حال تورتیلا را دورن تابه بریزید و یک مشت پنیر وسط نان ها بریزید و صبر کنید تا آب شود. به اندازه یک قاشق غذاخوری لوبیای سیاهپخته شده روی پنیر ها بریزید و سپس روی آن یک قاشق غذاخوری برنج بریزید. تورتیلا را از روی حرارت بردارید. یک قاشق غذاخوری گوشت با سس پرتقال بریزید. در آخر با پیازچه و سس تند ریخته و نان را لقمه کنید. آن را با خامه ترش تزئین و سرو نمائید.