اگر به غذاهای مکزیکی علاقه مند هستید،نیازی نیست برای چشیدن طعم لذیذ آنها به رستورانهای مکزیکی بروید و هزینه ی بالایی را بابت سفارش غذا بپردازید.با تهیه ی غذای مکزیکی که امروز به شما آموزش می دهیم می توانید رستوران مکزیکی را به منزل خود بیاورید و میز غذاخوری چوبی ساده منزل را رنگ و لعابی مکزیکی ببخشید.
نام این غذای لذیذ بوریتو است و با گوشت، مرغ،میگو و یا انواع لوبیا تهیه می شود و به عنوان پیش غذایی لذیذ در مکزیک سرو می شود.اما این غذا می تواند به عنوان یک شام سبک نیز تهیه و سرو شود.در اینجا بوریتو لوبیا را آموزش می دهیم:

بوریتو مکزیکی

بوریتو مکزیکی

مواد لازم برای تهیه بوریتو لوبیا
سیر ریز شده : سه حبه
دانه ذرت : یک پیمانه
پنیر گودا : 85 گرم
پنیر خامه ای : 1/3 پیمانه
پیازچه خرد شده : نصف پیمانه
برنج قهوه ای پخته شده : یک پیمانه
پودر فلفل چیلی : 1 تا 1.5 قاشق چایخوری
گوجه فرنگی بی دانه و خرد شده : یک پیمانه
کنسرو لوبیا آبکشی و خشک شده : یک قوطی
روغن کانولا یا روغن زیتون : دو قاشق چایخوری
خمیر فیلو و یا نان لواش(مستطیل 36×23سانتی متری) : 12 ورق
پیازچه سبز خرد شده (در صورت تمایل) : به مقدار لازم

طرز تهیه بوریتو لوبیا :
برای تهیه ی بوریتو ابتدا باید فر را با دمای 400درجه ی فارنهایت یا 190درجه ی سانتیگراد گرم کرد.در مرحله ی اول بایستی درون تابه روغن ریخته و پیازچه و سیر را به مدت 3دقیقه تفت می دهیم.سپس تابه را از روی حرارت برداشته و لوبیا، ذرت، برنج پخته شده، نصف پیمانه گوجه فرنگی خرد شده، پنیر و فلفل تند را به مواد افزوده و هم می زنیم.مواد آماده شده را کنار می گذاریم.
در این مرحله یک لایه ازخمیر فیلو را باز کرده و روی سطح صاف قرار می دهیم. روی خمیر فیلو را با قلم مو یا اسپری روغن چرب می کنیم تا تمام سطح چرب شود.سپس لایه ی دیگری از خمیر فیلو را روی لایه ی اول قرار داد و مراحل قبل را تا چهار مرحله تکرار می کنیم تا 4لایه خمیر داشته باشیم.
با بقیه ی خمیرهای فیلو نیز همین مراحل را تکرار می کنیم تا جمعاً سه دسته چهارتایی خمیر فیلو داشته باشیم. سپس هر سه آنها را از وسط نصف کرده تا در مجموع 6 دسته چهارلایه از خمیر فیلو به دست بیاید.
برای بستن بوریتو باید حدود 2/3 پیمانه مخلوط لوبیا را روی یک طرف دسته های چهارلای خمیر فیلو قرار دهیم. خمیر را از طول رول می کنیم. سمت درزدار لقمه به دست آمده را رو به پایین درون تابه فر قرار می دهیم. همین کار را با بقیه خمیرها تکرار می کنیم. تابه را به مدت 20 دقیقه تا زمانیکه روی بوریتوها طلایی شود، درون فر قرار می دهیم.
بوریتو را می توان به جای لوبیا با گوشت، مرغ و میگو نیز تهیه کرد و همچنین به جای فر می توان در روغن سرخ کرد.همچنین به جای خمیر فیلو می توان از نون لواش بهره برد و به شکل لول درست کرد.

بوریتو مکزیکی

بوریتو مکزیکی

بوریتو مکزیکی

بوریتو مکزیکی