جاذبه های بصری یکی از عوامل جذب افراد به سمت کافه و رستوران ها هستند. مشتریان این نوع کسب و کارها برای بار اول که هنوز طعم غذای کافه و رستوران را نچشیده اند توسط همین جاذبه های بصری جذب می شوند و پس از آنکه خدمات و غذایتان را پسندیدند به یک مشتری دائمی تبدیل خواهند شد.

مشاورین راه اندازی کافی شاپ بیش از هر چیزی بر روی دکوراسیون داخلی و خارجی تمرکز دارند چرا که از تاثیر جاذبه های بصری آگاهند.

قضاوت یک کافه از روی ظاهر کافه در اولویت قرار دارد، پس نمی توان این قضیه را نادیده گرفت. چشم پوشی از این قضیه و اهمیت ندادن به این موضوع شانس شما را برای جذب مشتریان بیشتر کمتر و کمتر خواهد کرد.

تاکتیک های بسیار ساده ای وجود دارد که می توانند توجه عابران را به خود جلب کنند. به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

استفاده از جاذبه های بصری برای جذب مشتری

تابلوی کافه
با کمی خلاقیت در طراحی تابلوی کافه و استفاده از علائمی خاص و منحصر به فرد قطعا می توانید توجه عابرین را به خود جلب کنید. این موضوع ممکن است هنوز در قشر کافه داران جا افتاده نباشد که برای طراحی تابلوی خود زمان کافی صرف کنند و تاثیر این قضیه را خیلی نمی دانند.

جاذبه های بصری کافی شاپ

جاذبه های بصری کافی شاپ

نمونه محصولات رایگان
اگر یک کافه به اندازه کافی خوش شانس باشد که فضای کافی برای عبور و مرور مردم را در جلوی درب خود داشته باشد می تواند با نمونه های رایگان برای تست کردن، عابرین را با فروشگاه و محصولاتش آشنا کند.

با جاذبه های بصری نگاه ها را به سمت خود جذب کنید
اولین برداشت مهم است و اولین برداشت از یک کافه با توجه به ظاهر آن صورت می گیرد. برای داشتن ظاهری نوین و زیبا نیازی نیست تغییرات بزرگی ایجاد کنید. حتی یک تخته ایستاده که روی آن درباره شما توضیح داده شده است و یا جمله ای تاثیرگذار روی آن نوشته شده است و در پیاده رو قرار دارد هم می تواند به اندازه کافی مفید واقع شود. چیزی که شما را از دیگر رقبایتان در سطح شهر متمایز می کند شخصی سازی برندتان و خلاقیت در این زمینه است.