در کنار طراحی داخلی کافی شاپ نیاز به تجهیزات کافی شاپ  نیز دارید که در واقع بدون این ها اگر چه ممکن است امور کافی شاپ پیش بروند، اما نخواهید توانست یک کافی شاپ حرفه ای را راه اندازی نمایید.

اصلی ترین تجهیزات کافی شاپ عبارتند از: دستگاه اسپرسو، آسیاب قهوه، قهوه ساز، شیر گرمکن، مخلوط کن (بلندر)، شیکر، آب پرتقال گیری تمام اتوماتیک، یخ در بهشت، گل خامه زن، ساندویچ میکر- پنینی، آبمیوه گیری، شربت سردکن، وافل ساز، کرپ ساز، تستر نان، پاستا پز، بن ماری گرم، سالاماندر، سرخکن، دستگاه گریل، هات داگ پز، فر کانوکشن، شوکیک، تاپینگ بستنی، ویترین گرم، همزن، یخ ساز، بویلر آب جوش و…

 

دستگاه اسپرسو ساز

دستگاه اسپرسو ساز را می توانید از میان برندهای La cimbali، Gastroback، faema، conti، Casadio، Bezzera، astoria، Simonelli، sanremo، San marco، La spaziale و La Marzocco خریداری نمایید.
اسپرسو قهوه ای فوق العاده قوی است که تا چندین برابر قهوه ی معمولی کافئین و انرژی به بدن افراد وارد کرده و این روزها بیشتر مشتری های کافی شاپ ها علاقه مند به سفارش دادن اسپرسو به جای قهوه ی معمولی ترک یا فرانسوی هستند.
قابل توجه است که اسپرسو نوع خاص یا جدیدی از قهوه نیست و در واقع همان دانه های قهوه با روشی متفاوت تهیه شده و به جای قهوه ی معمولی به اسپرسو می رسیم.
در حقیقت دستگاه های اسپرسو ساز با روشی متفاوت از همان دانه های قهوه، اسپرسو تحویل می دهند.
دستگاه های اسپرسو ساز در انواع نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و تمام اتوماتیک ارائه می شوند. و بسته به انتظار شما می توانید نوع تک گروپ، دو گروپ و سه گروپ را خریداری نمایید که به ترتیب یک شات، دو شات و یا سه شات اسپرسو را بیرون خواهند داد.

 

تجهیزات کافی شاپ | دستگاه اسپرسو ساز

تجهیزات کافی شاپ | دستگاه اسپرسو ساز

آسیاب قهوه

دستگاه آسیاب قهوه را از میان نام های تجاری baratza، Bezzera، compak، faema، fiorenzato، la cimbali، la spaziale، mazzer، san marco و simonelli انتخاب خواهید کرد. تمام این دستگاه ها دارای ویژگی های ثابت و مشترکی هستند و در کیفیت ساخت و نیز برخی ویژگی ها تفاوت هایی با یکدیگر دارند.
آسیاب های قهوه با داشتن مخازن متفاوت برای دانه های قهوه، و نیز قدرت های موتور گوناگون، به صورت دستی و اتوماتیک هستند.
همین طور سنگ آسیاب در دو مدل سنگ تخت یا سنگ کونیکال یا مخروطی می باشد.
دقت داشته باشید که کیفیت قهوه ی آسیاب شده در دستگاه آسیاب قهوه در تهیه ی قهوه و اسپرسو کافه ی شما تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت.

 

تجهیزات کافی شاپ | آسیاب قهوه

تجهیزات کافی شاپ | آسیاب قهوه

دستگاه قهوه ساز

دستگاه قهوه ساز برای دم کردن قهوه مورد استفاده قرار گرفته و می توانید این دستگاه کافی شاپی را از میان دو برند marco و GMCW خریداری نمایید.

تجهیزات کافی شاپ| دستگاه قهوه ساز

تجهیزات کافی شاپ| دستگاه قهوه ساز

 

دیگر تجهیزات کافی شاپی را در مطالب بعدی توضیح خواهیم داد.