حفظ و حراست از طبیعت و رودخانه، برای رستورانهایی که در کنار رودخانه قرار دارند، بیش از سایر رستورانها اهمیت دارد. با توجه به تذکرات متعدد به رستورانهای فعال در بستر رودخانه کرج، برخی از این رستوراها ،فاضلاب هاب خود را به داخل رودخانه رها می کردند.
چهار باب رستوران فعال در بستر رودخانه کرج که موجب آلایندگی این رودخانه بودند صبح امروز با دستور قضایی و حضور نماینده دادستان و سایر مراجع مربوطه تخریب شد.

به گزارش ویکی فودز به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور،حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب کرج با اعلام این خبر گفت:در پی وصول گزارش هایی مبنی بر احداث چهار باب رستوران در بستر رودخانه کرج که جزو رودخانه های حفاظت شده کشور است و منابع آب شرب تهران و استان البرز را تامین می کند،بررسی های لازم انجام و مشخص شد این رستوران ها فاضلاب خود را در داخل رودخانه رهاسازی می کنند.

وی افزود: پس از انجام بررسی های لازم دستور قضایی صادر و صبح امروز با حضور نماینده دادستانی،نماینده امور آب منطقه البرز و حضور نیروی انتظامی و همکاری شهرداری هر چهار واحد تخریب و بستر رودخانه آزاد شد.

شاکرمی تاکید کرد: متاسفانه با وجود تمام هشدارها و توصیه های صورت گرفته در خصوص لزوم حفظ محیط زیست و احترام به آن،شاهد تعدی و تجاوز به حریم رودخانه ها و جنگل ها و منابع طبیعی از سوی افراد سود جوهستیم که چنین اعمالی جز ضربه زدن به آینده محیط زندگی و زیست همه ما حاصلی ندارد و علاوه بر مقابله قانونی با چنین تخلفاتی،خود مردم نیز باید حساسیت بیشتری در این موارد به خرج دهند و با استقبال از فعالیت چنین اماکنی در حریم و بستر رودخانه ها و منابع ملی و طبیعی در واقع به تخریب بیشتر محیط زیست کمک نکنند.