طرز تهیه پلو با ته دیگ رشته و بوقلمون خوشمزه

چنانچه شما عاشق خودرن ته دیگ هستید، تهیه ی غذای زیر را به شما پیشنهاد می کنیم، چرا که این غذا با بوقلمون تهیه می شود و ته دیگ فوق العاده ای دارد.

مواد لازم برای پلو با ته دیگ رشته و بوقلمون ریش شده :

برنج 3 پیمانه
رشته پلویی 1 پیمانه
گوشت بوقلمون چند تکه
پیاز 1 عدد
زردچوبه، نمک و فلفل و زعفران به مقدار لازم
زرشک مقداری
رب یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه :

در ابتدا پیاز را رنده و یا ریز کنید. ماهیتابه ای آورده و مقدری روغن درون آن بریزید و آن را روی حرات متوسط قرار دهید. سپس پیاز و زردچوبه، نمک و فلفل را به تابه افزوده و تفت دهید تا نرم شود.
سپس گوشت بوقلمون را درون آن بریزید و یک لیوان اضافه کنید. حرارت را کم کنید و در تابه را گذاشته و اجازه دهید تا گوشت شما به خوبی بپزد.
پس از پخت، گوشت را ریش ریش کنید و با مقداری پیاز و کمی رب و زعفران دم کرده، همه را با یکدیگر سرخ کرده و در آخر زرشک را نیز به آن اضافه کنید.
نیم ساعت قبل از آماده شده غذا، برنج را در ظرفی خیس کنید. سپس قابلمه ای آورده و آب  و نمک درون آن بریزید. قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید.
سپس برنج را به آن افزوده و پس از نرم شدن برنج آن را آبکش کنید.
برای درست کردن ته دیگ، یک پیمانه رشته را جداگانه درون آب به مدت 5 دقیقه بریزید و حرارت دهید تا نرم شود. سپس کف قابلمه مقداری روغن بریزید و از ای رشته ها همانند ته دیگ ،کف قابلمه بریزید. سپس دو قاشق زعفران روی آن ریخته و برنج را نیز اضافه کنید. حرارت را چندان کنید تا برنج کمی بخار کند سپس حرارت را کم کنید و در قابلمه را ببندید تا برنج دم بکشد.
غذای شما آماده ی سرو و پذیرایی است. نوش جان!