یکی از غذاهای مخصوص و بسیار خوشمزه ای که در تور ترکیه زمستان 96 در بیشتر محله ها می توانید پیدا کرده و از طعم تند و تیز آن لذت ببرید، پیتزای ترکی لهمجون است.

پیتزای ترکی غذای ساده است که در عین سادگی و سبک بودن طعم بسیار خوبی دارد و اگر یک بار این غذا را امتحان کنید، دست از آن برنخواهید داشت.

پیتزای ترکی یا همان لهمجون از یک خمیر نازک به همراه لایه ای سبک از گوشت گوساله چرخ کرده، پیاز رنده شده و فلفل قرمز است.

برای تهیه ی این مخلوط گوشت گوساله چرخ کرده را به همراه پیاز رنده شده و فلفل قرمز فراوان در تابه سرخ کرده و روی خمیر نازک پیتزا قرار می دهند. به نحوی که مخلوط جزئی از خمیر شده و روی آن لایه ی اضافه ای نباشد.

تور ترکیه | پیتزای ترکی لهمجون

تور ترکیه | پیتزای ترکی لهمجون

این پیتزا را باید برای چند دقیقه در فر با حرارت زیاد قرار داد. البته در ترکیه معمولا آن را داخل تنور می گذارند و طعم تنوری آن بارها خوشمزه تر به دهان می آید.

خمیر لهمجون چیزی متفاوت از خمیرهای پیتزاهایی ست که تا به حال خورده اید. حتی نازک تر از خمیر پیتزاهای ایتالیایی بوده و چیزی شبیه به نان لواش ما ایرانی هاست.

به طوری که می توانید این پیتزا را به راحتی لوله کرده و به شکل ساندویچ میل نمایید.

پس از این که پیتزا لهمجون شما آماده گردید، آن را با خرده های جعفری تزئین کرده و در صورتی که میل داشته باشید با چاشنی لیمو ترش نوش جان کنید.

اگر در ترکیه این پیتزای محلی را سفارش دهید معمولا به همراه آن دوغ محلی نیز برایتان سرو خواهد شد و می بینید که ترکیب این دو طعم به چه اندازه ای لذت بخش و گوارا خواهد بود.