اگر به گوشه و کنار دنیا سفر کنید، در منوی رستورانها و حتی در میان خانه های بومی شهرهای مختلف، غذاها و خوراکی های مختلفی را خواهید دید که برخی از آنها به قدری گران هستند که متعجب خواهید شد!
اما با وجود این قیمت های زیاد، قارچ دنبلان و خاویار بسیار محبوب است و البته بیشتر خوراک ثروتمندان جهان میشود چرا که آنان دغدغه ای بابیت پرداخت هزینه های هنگفت این غذاها ندارند.
در ادامه ی مطلب شما را با برخی از غذاهای گرانقیمت دنیا آشنا می کنیم:

غذاهای گران دنیا

 

قارچ های ماتسوتاکه

گران بودن این غذا به این دلیل است که این قارچ ها در حال حاضر بسیار کمیابند. جالب است بدانید که قیمت یک کیلوگرم از ان قارچ ها 600 دلار است.
این ماده ی خوراکی در کشورهای آسیایی رشد می کند که منبع آن ژاپن است اما تعداد این قارچ ها در این کشور روز به روز کمتر می شود. از آنجا که هیچ روشی برای کشت این قارچ وجود ندارد، احتمال اینکه در آینده نه چندان دور به طور کلی از بین بروند، زیاد است. غذاهایی هم که با این قارچ تهیه می شود فوق العاده گران است.

قارچ های ماتسوتاکه

قارچ های ماتسوتاکه

قهوهKopi Luwak

این دانه های قهوه به صورت صنعتی در کشورهای اندونزی، فیلیپین و جنوب هند تولید می شوند. «کوپی لواک» گران قیمت ترین قهوه در جهان محسوب می شود. قیمت این محصول بین ۲۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار برای هر کیلوگرم متغیر است. این قهوه ی به دلیل شیوه ی متفاوت آماده سازی بسیار گران است.

قهوه Kopi Luwak

قهوه Kopi Luwak

 

خاویار دانه مرواریدی سفید

جالب است بدانید که هر کیلو خاویار 9100 دلار قیمت دارد. ماهی خاویال زال ماهی بسیار بزرگی است که محل زندگی آن دریاچه خزر است. این ماهی به دلیل آنکه به ندرت تخم ریزی می کند بسیار گران است. غذاهایی که با این ماهی درست می شود بسیار گران است.

خاویار دانه سفید

خاویار دانه سفید

 

اگر مایلید تا دیگر غذاهای گران قیمت در دنیا آشنا شوید، بر روی لینک کلیک کنید و ببینید که ثروتمندان چه غذاهایی میخورند.

 

با گران قیمت ترین غذاهای دنیا آشنا شوید