آموزش آشپزی امروز ما یک غذای بسیار ساده و بسیار خوشمزه است. جوجه چینی غذای است که هم برای تزیین میز شیشه ای مهمانی مناسب است و هم یک شام لذیذ برای تمام افراد خانواده با ذائقه های مختلف است.
مطمئن باشید از درست کردن و میل کردن این غذا، لذت خواهید برد. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه جوجه چینی
موادی که می گوییم برای 5 تا 6 نفر کافی است. ابتدا مواد لازم برای جوجه ها را می گوییم و در آخر سس تارتار را معرفی می کنیم.

مواد لازم
فیله مرغ نیم کیلو
پیاز متوسط 1 عدد
آبلیمو 2 ق غ
نمک فلفل پودر سیر به مقدار لازم
زعفران دم کرده کمی

مواد لازم برای تهیه خمیر بنیه
تخم مرغ 2 عدد درشت
ماء الشعیر بدون طعم (کلاسیک) یک لیوان
شیر کم چرب نصف لیوان
خمیر مایع 1 ق چ
بیکینگ پودر 1 ق چ
آرد به میزان لازم
ابتدا جوجه تان را با موادی که گفته شد طعم دار کنید. اگر عادت دارید پیاز را به صورت حلقه ای لای گوشت بگذارید، این بار پیاز ریز رنده شده را امتحان کنید. توجه کنید که ضخامت فیله ها کلفت نباشد. 1.5 سانتی متر کافی است.
اکنون نوبت تهیه خمیر بنیه است. شیر را در ظرفی ریخته و با حرارت ملایم کمی حرارت دهید. نیازی نیست که جوش آید. سپس خمیر مایع را به آن اضافه کنید و بگذارید کنار.
زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کنید. سفیده را با همزن برقی خوب بزنید ت کاملا کف کند و سفت شود. سپس زده ها و ماء الشعیر را به آن اضافه کنید و دوباره خوب هم بزنید.
آرد را با بیکینگ پودر الک کرده تا هوادهی شود. سپس کم کم آن را به مواد اضافه کنید و با قاشق هم بزنید. غلظت مواد باید شبیه به حلیم شود. در آخر نمک و فلفل به آن اضافه کنید. خمیر درست شده را یک ساعت کنار می گذاریم تا استراحت کند.
اکنون وقت آن رسیده تا سس تارتار را درست کنید.

مواد لازم برای تهیه سس تارتار

زرده تخم مرغ پخته  دو عدد
خیار شور ریز خرد شده  سه قاشق غذاخوری
پیاز درشت رنده شده  یک قاشق غذاخوری
سس مایونز  سه قاشق غذاخوری
فلفل به میزان لازم
سس تند گوجه فرنگی ۲-۳ قاشق غذاخوری
زرده تخم مرغ های پخته را رنده کنید. خیارشور را نیز  خیلی ریز خرد کنید و کاملا آب نمک آن را بگیرید. آن دو را با پیاز درشت رنده شده مخلوط کنید.
در آخر سس مایونز و فلفل را به آنها اضافه کرده و اکنون سس تارتار شما آماده است. در صورت تمایل می توانید نیمی از سس را با سس گوجه ترکیب کنید که سس دو رنگ داشته باشید. سس را در یخچال بگذارید تا جا بیافتد. می توانید یک فلفل دلمه ای بزرگ را تمیز کرده و هسته هایش را در آورید و از آن به عنوان ظرف سرو سس استفاده کنید.

پس از استراحت خمیر بینه، آن را در آورید. فیله ها را داخل آن کرده و تمام قسمت هایش را با این خمیر بپوشانید. سپس در تابه روغنی پر به صورت شناور سرخ کنید.
جوجه چینی های شما آماده است. آنها در ظرف مورد نظر با برش های گوجه و جعفری تازه تزیین کنید.
نوش جان

جوجه چینی با سس تارتار

جوجه چینی با سس تارتار