جهت راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی علاوه بر خرید تجهیزات مورد نیاز لازم است نکاتی ایمنی را رعایت کنید و کارکنان مهارت هایی فراتر از تخصص خودشان داشته باشند. قیمت تجهیزات اشپزخانه صنعتی هرچقدر هم بالا باشد و جنس خوبی داشته باشند بدون رعایت نکات ایمنی باز هم امکان وقوع حوادثی چون آتش سوزی و یا سر خوردن کارکنان وجود دارد. لازم است از قبل در مقابل چنین اتفاقاتی تجهیز شوید.

لزوم ایجاد امنیت آشپزخانه صنعتی

به کفش کارکنان توجه بیشتری شود
اگرچه کارکنان آشپزخانه لباس فرم بر تن می کنند اما به کفش ها توجه کمتری میشود و همین موضوع امنیت کار را پایین می آورد.

استفاده از کفش پنجه باز امکان افتادن وسایلی نظیر چاقو را برا روی پا بالاتر می برد و همچنی در برابر ریختن آبجوش و روغن داغ نیز هیچ امنیتی ندارد. بهتر است کف کفش ها طوری باشد که کمترین میزان سر خوردن را داشته باشد.

سیستم اطفای حریق
آتش سوزی یک خطر دائمی در آشپزخانه های صنعتی است، و این آتش سوزی ها به دلایل متفاوتی شروع می شوند. یکی از معمول ترین آنها، آتش گرفتن روغن است. متاستفانه، و پاشیدن نقطه ای آب به آن نمی توان آتش سوزی را مهار نمود.

بهترین روش برای آشپزخانه آتش گرفته سیستم اطفای حریق میباشد. این سیستم ها به هر دو خط گاز و هود متصل می شود و در زمان آتش سوزی به سرعت منبع سوخت آتش را قطع خواهند نمود. به عنوان یک اقدام ثانویه، نازل هایی در هود های تهویه هوا نصب میشوند که از طریق آنها نیز اطفاء حریق را به محیط اسپری نماید.

امنیت آشپزخانه صنعتی

امنیت آشپزخانه صنعتی

تمرینات آتش سوزی و تخلیه آشپزخانه
حفظ ایمنی در آتش باید در اولویت مهم ذهنی تمامی کارفرماهای رستوران باشد و آنرا کاملا جدی گرفت. بعلاوه، آموزش و کارکردن با محصولات ایمنی، تمرینات حفظ ایمنی در آتش سوزی بطور منظم بهتر است بخشی از برنامه ایمنی و سلامتی برای کارمندان تان باشد.

تمرینات منظم کارکنان را با رویه های کاهش انتشار آتش، بهترین مسیرها برای تخلیه محوطه خطر آشنا خواهند نمود. این آموزش ها و تمرینات همچنین آمادگی خوب کارکنان سبب کاهش صدمات بالقوه به آنها، مشتریان و همچنین ملک رستوران در مواقع خطر و آتش سوزی خواهد شد.

زیر پایی های بدون لغزش
یکی دیگر از محصولات ایمنی ضروری که سبب جلوگیری از لغزش افراد در آشپزخانه می شود همین زیر پایی های ضد لغزش است. کف آشپزخانه در هنگام کار بسادگی چرب، خیس میشود و بصورت بالقوه کارکنانی که مدام و بسرعت در آشپزخانه در حال حرکت هستند در این کف خیس و چرب می لغزند.

زیر پایی های مقاوم در برابر لغزش برای کارکنانی که مدام و با سرعت حرکت می کنند اصطحکاک و کشش لازم را فراهم نموده و آنها بدون نگرانی از بروز حادثه ای به کار خود ادامه می دهند.

تهویه
آشپزخانه بدون داشتن تهویه مناسب فورا گرم، دودی و غیرقابل تحمل می شود. عدم وجود تهویه شرایط کاری نا امنی برای کارکنان آشپزخانه ایجاد می کند و همچنین آنها را در خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با گرما و دود قرار می دهد.