داشتن دندان های زیبا و سفید امروز به یکی دیگر از دغدغه های مهم برای زیباتر شدن است. بسیاری از افراد هزینه های هنگفتی را برای داشتن دندان های سفیدتر و زیبا تر صرف می کنند، اما سایت روزیاتو در یکی از گزارش های خود، به چند خوراکی اشاره کرده است که می تواند به شما در داشتن دندان های زیبا تر کمک کند. ویکی فودز را دنبال کنید تا با این خوراکی ها آشنا شوید.

سفید کردن دندان ها با این خوراکیها

گل کلم
گفته می شود که مصرف گل کلم و کلم بروکلی به صورت خام خاصیت های بسیاری دارد که یکی از آنها، خاصیت سفید کنندگی دندان است. به دلیل آنکه جویدن این سبزیجات کمی دشوار است، هنگام خرد کردنشان در بین دندان ها، آنها یک لایه از سطح دندان را سائیده و از بین می برند. به همین علت هر چه بیشتر آنها را بجوید، بزاق بیشتری هم ترشح شده و باعث برآمدن و از بین رفتن لکه ها می شود.

توت فرنگی
توت فرنگی نیز از جمله خوراکی هاییست که به شما کمک می کند تا دندان های زیبا تری داشته باشید. توت فرنگی دارای اسید مالئیک که به سلامت دندان ها کمک می کند و موجب از بین رفتن لکه های سطحی روی دندان ها می شود.
برای اینکه از توت فرنگی برای سفید کردن دندانهای خود استفاده کنید، از این روش ها بهره ببرید. توت فرنگی ها را له کنید و آن را با کمی جوش شیرین مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد. سپس این خمیر را با مسواک روی سطح دندان ها بکشید. بهتر است که بعد از این کار دهان خود را با محلول های حاوی فلوراید آبکشی کنید تا باقی مانده اسید مالئیک از سطح دندان ها پاک شده و به دوام بیشتر دندان ها کمک شود. میوه های دیگری که این خاصیت را دارند  سیب، شلیل، آلبالو، موز و هلو هستند.

ماست و پنیر
لبنیات هم به این دلیل که بزاق زیادی در دهان ایجاد می کنند، لکه های سطحی دندان را از بین می برد. البته این مواد خوراکی، به دلیل داشتن اسید لاکتیک، سفیدی دندان شما را بیشتر می کند، چرا که این اسید نیز همانند اسید مالئیک موجب جدا شدن لکه ها از سطح دندان ها می شود.
برای آشنای بیشتر با سایر خوراکی ها میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

آشنایی با خوراکی هایی که به سفیدی بیشتر دندان ها کمک می کنند