در گوشه و کنار خیابان فروشندگان غذاهای خیابانی به چشم می خورند که مشغول سرویس دهی هستند. راه اندازی فست فود سیار شکلی مردمی تر از رستوران داری است.

انواع غذاهای مختلف در این نوع فست فودها سرو می شوند. فلافل، سمبوسه، انواع ساندویچ و … این غذاها با قیمت ارزان فروخته می شوند و بسیار هم خوشمزه هستند. اصلی ترین دلیل پر طرفدار بودن آنها هم همین است.

سمبوسه: سمبوسه خوراکی است که از خمیر پهن شده درست می شود به همبن دلیل نوعی پای محسوب می شود که میانش را با گوشت کوبیده و پیاز و ادویه پر کرده و در روغن برشته کرده باشند. از خوراکی های معروف ایرانی و بیشتر در جنوب و شرق ایران پخت می شده و از انجا به سایر مناطق برده شده است.

فلافل: فلافل در اصل غذای جنوبی هاست. به سمت جنوب ایران كه بروید، انواع و اقسام آن با ترشی های مخصوص، سلف سرویس یا ساده، تند یا معمولی و… را می توانید پیدا كنید. فلافل در تهران هم طرفداران خودش را دارد و البته مغازه های مخصوص به خودش؛ كه معروف ترین آن در كوچه مروی است. افزودنی اصلی فلافل، ترشی بندری است اما در جنوب آن را با كلم شور، خیارشور و انواع دیگر ترشی هم سرو می كنند.

فست فود سیار

فست فود سیار

سوسیس بندری: سوسیس بندری یكی از مشهورترین ساندویچ های ایرانی است. تاریخچه آن به خیلی وقت پیش در آبادان برمی گردد. درست از وقتی سوسیس وارد ایران شد، آبادانی ها آن را به این خوراك خوشمزه تبدیل كردند. ساندویچی ها برای درست كردن این غذا از سوسیس مرغوب استفاده نمی كنند. به همین دلیل سوسیس بندری ارزان است. می گویند هرچه سوسیس بندری تندتر باشد و هرچه پیازهای آن درشت تر باشد، خوشمزه تر است!

غذاهای خیابانی بسیار پر طرفدارند اما زمانی که به یک فست فود سیار مراجعه می کنید حواستان باشد نکات بهداشتی رعات شود. معمولا در این گونه مشاغل کمبود فضا باعث می شود تا رعایت بهداشت سخت تر باشد.