ایتالیا یکی از بهترین کشورهایی است که مسافران از سراسر دنیا به آن سفر می کنند. تورهای اروپا تابستان تا به امروز مسافران زیادی را به مقصد ایتالیا جا به جا کرده است. مسافرانی که به ایتالیا سفر می کنند، می توانند در رستوران های بسیار زیبای این کشور که از بهترین طراحی داخلی رستوران بهره مند شده اند، غذاهای خوشمزه ای میل کنند.

در ایتالیا غذاهای مختلفی سرو می شود که یکی از انواع این غذاها، خورش است. ما در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی خورش های محبوب ایتالیا که محبوب مسافران هستند، بپردازیم. با ما همراه باشید.

خورش های محبوب ایتالیا

خورش سیوپینو

خورش سیوپینو

خورش سیوپینو

این خورش، یکی از خورش های دریایی ایتالیا است که حاوی مقدار زیادی امگا 3 و فسفر است. برای درست کردن این خورش از موجودات دریایی استفاده می شود، مثلا میگو، صدف و ماهی سفید! در این خورش از ادویه های مختلفی برای طعم دار کردنش استفاده می کنند و در نهایت با چند تکه نان میل می کنند.

 

خورش سیامبوتا

خورش سیامبوتا

خورش سیامبوتا

خورش بعدی محبوب در ایتالیا، یک خورش سبزیجات است که سرشار از ویتامین است. در این خورش از سبزیجاتی مانند بادمجان ایتالیایی، کدوسبز، فلفل دلمه ای، گوجه، پیاز، سیب زمینی، سیر، ریحان استفاده می کنند و آن را به همراه گوشت کبابی مانند سوسیس و ماهی درست می کنند. حتی در کنار این خورش برنج، پاستا یا سوپ ذرت هم سرو می کنند.

 

خورش های محبوب ایتالیا | خورش گوشت

خورش های محبوب ایتالیا | خورش گوشت

خورش گوشت

خورش ایتالیایی بعدی خورش گوشت است. این خورش خوشمزه و دلچسب دارای سبزیجات معطر و ادویه های فوق العاد است. در آن هویج، کرفس، پیاز، سیر، گوجه، نعناع، عصاره استاک و تکه های گوشت میریزند تا طعمی بسیار خوب پیدا کند.

 

خورش کلم و سوسیس

خورش کلم و سوسیس

خورش کلم و سوسیس

همان طور که از نام این خورش پیداست، مواد خورش کلم را سوسیس، کلم و لوبیای سفید به همراه جعفری، پنیر پارمیسان، سیر، پیاز تشکیل می دهد.

 

خورش پیتزا

خورش پیتزا

خورش پیتزا

خورش بعدی، بسیار جالب است چرا که طعمی شبیه به پیتزا دارد. در این خورش از قارچ، سوسیس، پیاز، سیر، گوجه و رب استفاده می کنند و با نان سرو می شود و طعم عجیب اما بسیار خوبی دارد.

 

خورش لوبیا سفید توسکانی

خورش لوبیا سفید توسکانی

خورش لوبیا سفید توسکانی

خورش لوبیا سفید توسکانی یکی دیگر از خورش های محبوب ایتالیا است که در آن لوبیا سفید، هویج، ساقه کرفس و آب مرغ، پیاز، سیر، فلفل، برگ های تازه ریحان، نمک دریایی و … وجود دارد. رنگ آن سفید است و طعم خوبی دارد.

 

خورش لوبیا سیاه و سوسیس تند

خورش لوبیا سیاه و سوسیس تند

خورش لوبیا سیاه و سوسیس تند

این خورش تند است، یک غذای آتشین برای علاقه مندان به غذاهای تند. طعم آن بسیار خوب است و در آن از لوبیا سیاه استفاده می کنند و طعم خوش آن سبب جذابیت این خورش در ایتالیا و نزد مسافران شده است.

این موارد تعدادی از خورش های محبوب ایتالیا است. چنانچه شرایط سفر به ایتالیا را دارید، پیشنهاد می کنیم این خورش های خوشمزه را امتحان کنید.