اگر از طعم کدو حلوایی لذت می برید، در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید، چرا که طرز تهیه ی یک خورش خوشمزه را آموزش می دهیم که سرو آن در فصل سرما بسیار لذت بخش خواهد بود.

خورش کدو حلوایی

خورش کدو حلوایی

مواد لازم برای خورش کدو حلوایی :
مرغ 4 تكه مطلوب
آلو 100 گرم
كدوحلوایی تكه شده پخته 200 گرم
رب گوجه فرنگی 3 قاشق سوپخوری
روغن 4 قاشق سوپخوری
پیاز 2 شماره متوسط
دارچین، نمک و فلفل سیاه به میزان ضروری

طرز تهیه:
یک عدد پیاز را به همراه تكه‌هاي مرغ، یک عدد هویج متوسط، 3 ساقه كرفس با 2 پیمانه آب را درون قابلمه ای ریخته و آن را روی حرارت بگذارید تا کاملا بپزد. سپس مرغ ها را خارج کنید و آن را از صافی بگذرانید و کنار بگذارید.

حال پیاز دیگری را نگینی خرد کنید و با روغن تفت دهید تا طلایی شود. سپس زردچوبه را به آن بیفزایید و یک دقیقه دیگر تفت دهید. بعد رب را به همراه سایر ادویه ها به آن بیفزایید و یک دقیقه دیگر تت دهید تا بوی خامی آن برود. حال مرغ را به طرف بیفزایید و دوباره مقداری تفت دهید.
در انتها آب مرغ را كنار گذاشته و آلو را بیفزایید و بگذارید تا خورش برای 30 دقیقه جا بیفتد. تكه هاي پخته كدو حلوایی را روی خورش گذاشته و بدون هم زدن بگذارید تا 10 دقیقه با خورش جوش خورده و به اصطلاح مزه بگیرد. سپس آنرا خاموش كنید.
هنگام سرو غذا، کدو ها را کنار بگذارید و پس از كشیدن خورش در ظرف مورد نظر تكه هاي كدو را در آن قرار داده و با نان یا برنج میل كنید.

 

برگرفته از: http://www.parsnaz.com