ترکیه یکی از کشورهایی است که مقصد بسیاری از ایرانی ها است، به گونه ای که شاید اگر با خرید تور ترکیه تابستان به این کشور سفر کنید، سر بچرخانید یکی از هموطنان خود را خواهید دید. از این ها که بگذریم، در این کشور یکی از اهداف گردشگری مسافران، گردشگری غذا است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در این کشور، شما می توانید صبحانه ها مفصل و خوشمزه ای میل کنید که ما در ادامه به معرفی برخی از خوشمزه ترین صبحانه های ترکیه خواهیم پرداخت.

خوشمزه ترین صبحانه های ترکیه

خوشمزه ترین صبحانه های ترکیه | بورک

خوشمزه ترین صبحانه های ترکیه | بورک

بورک

کافیست که تنها یکبار یک فیلم ترکیه ای دیده باشید، آن وقت است که نقش سیمیت را به راحتی در رژیم غذایی مردم این کشور خواهید دید. بورک همیشه از جمله محبوب ترین صبحانه های ترکیه بوده است. این غذا نوعی نان شکم پر است که درون خمیر آن را با پنیر، سبزیجات و گوشت چرخ کرده پر می کنند و با چای ترکی آن هم داغ داغ سرو می کنند.

اکمک

این غذا در واقع نوعی نان است که از آرد سفید تهیه می شود و بسیار خوشمزه است .

سینی پنیر، سبزیجات و مرباجات

این صبحانه شاید چندان مورد جدیدی برای ما ایرانی ها نباشد اما این صبحانه یکی از لذیذ ترین صبحانه هایی است که می تواند سرو شود. در این سینی پنیر، خیار، گوجه و انواع زیتون را همراه با مربا، عسل و … یافت می شود حتی گاهی درون آن ماست، تخم مرغ آب پز م قرار داده می شود.

 

خوشمزه ترین صبحانه های ترکیه | منمن

خوشمزه ترین صبحانه های ترکیه | منمن

منمن

منمن هم یکی از صبحانه های خوشمزه ترکی است. جالب است بدانید که منمن غذایی شبیه به املت است و بسیار خوشمزه و لذیذ است. این غذا از گوجه فرنگی، تخم مرغ و فلفل درست می شود و طعم تند آن صرف این غذای خوشمزه را لذت بخش می کند.

سوسیس تخم مرغ ترکی

این غذا هم غذایی جدید نیست، چرا که دست کم همه ی ما برای یکبار هم که شده، سوسیس و تخم مرغ را امتحان کرده ایم. این صبحانه لذیذ با سوسیس های ترکی تند و خوش طعم درست میشوند که در تخم مرغ سرخ می شوند و یک غذای خوشمزه درست می کنند. برای تهیه این غذا، سوسی ها را دور تا دور ماهیتابه می چینند و سپس یک تخم مرغ وسط آن می شکنند و آن را با زیتون و پینر سفیذ، خیار و گوجه و چای سرو می کنند.

گزلمه

این صبحانه یکی از بهترین خوراکی هایی است که می توانید در صبح در ترکیه میل کنید. این غذا یک نان گرد و بزرگ است که وسط آن را با سبزیجات، پنیر و یا گوشت پر می شوند.