در سفر با تور چین شانگهای، یکی از ابعاد گردشگری را بخش خوراکی ها و غذاهای مخصوصی که در شانگهای می یابید، تشکیل خواهد داد.
به طور کلی شاید پیش از سفر به چین، تصور این را داشته باشید که غذاهای چینی نمی توانند با مزاج ایرانی ها متفق افتاده و قادر به چشیدن طعم غذاهای چینی نخواهید بود. اما واقعیت این است که در شهرهای مختلف چین، به آداب و رسوم و سبک های غذایی برمی خورید که در میان آن ها غذاهای خوشمزه و فوق العاده جذابی یافت می شود.
در اینجا بر آنیم تا با تعدادی از خوشمزه ترین غذاهای شانگهای چین آشنا شده و نگاهی اجمالی به آن ها بیندازیم.

شیائو لانگ بائو Xiao long bao

برای تهیه ی این غذا مهارت زیادی لازم بوده و از مواد اولیه ای از جمله گوشت خوک، زنجبیل، سس سویا، پیازچه و کنجد در پخت آن استفاده می شود.
جالب است بدانید که این کوفته ها معمولا به همراه سوپ میل می شوند.

خوشمزه ترین غذاهای شانگهای | xiao long bao

خوشمزه ترین غذاهای شانگهای | xiao long bao

شومای Shumai

شومای نام غذای دیگری ست که در شهر شانگهای چین به وفور یافت می شود. شومای در واقع یک جور پیراشکی بسیار خوشمزه با گوشت میگو و سبزیجات معطر و مخصوص است. داخل این پیراشکی به جز گوشت میگو و سبزیجات گاهی اوقات از برنجی مخصوص و یا یک نوع قارچ به نام شیتاکه نیز استفاده می شود.

خوشمزه ترین غذاهای شانگهای | Shumai

خوشمزه ترین غذاهای شانگهای | Shumai

گوشت خوک سرخ شده با کیک برنج Pai Gu Nian Gao

کیک برنج یکی از غذاهای مشهور و قدیمی چین است که در کشورهای همسایه ی آن نیز دیده می شود. این غذا حداقل هفته ای یک بار در سفره ی مردم شانگهای دیده می شود.

pai gu nian gao

pai gu nian gao

شنگ جیان بائو Sheng jian bao

شنگ جیان بائو نیز نوعی غذای کوفته ای ست که داخل آن از گوشت های سرخ شده و پیازچه پر شده و معمولا بخار پز می شود. البته در برخی مناطق چین این غذا را به جای بخارپز کردن، سرخ می کنند. مردم شانگهای چین، شنگ جیان بائو را به عنوان صبحانه سرو می کنند.

sheng jian bao

sheng jian bao

شفرد پرس Shepherd’s Purse

شفرد پرس از نوعی سبزی محلی شبیه به اسفناج تهیه شده و معمولا سر سفره ی چینی ها و به خصوص مردم شهر شانگهای به عنوان یک چاشنی قرار داده می شود.

shepherd's purse

shepherd’s purse

میگوی تفت داده شده

برای پخت این غذا میگوهای ریز را انتخاب کرده و با حرارت کم تفت می دهند. معمولا به این غذا سرکه و ادویه هایی از جمله زنجبیل و فلفل پابریکا اضافه می شود.

خوشمزه ترین غذاهای شانگهای | میگو

خوشمزه ترین غذاهای شانگهای | میگو

ماهی آنچو Anchovies

ماهی آنچو یکی از غذاهای خیابانی و دکه ای پرطرفدار در شهر شانگهای است که می توان گفت چندان غذای سالمی نیز نیست. به این علت مهم که برای تهیه ی این غذا، ماهی های آنچو را در روغن داغ سرخ کرده و روی سینی های بزرگ در دکه هایی که در معرض نور آفتاب هستند، قرار می دهند. روغن های چند بار داغ شده و قرار گرفتن ماهی ها زیر آفتاب تا زمان به فروش رسیدن آن ها، این غذا را در زمره ی غذاهای ناسالم و نه چندان مطمئن خیابانی شانگهای قرار می دهد.

 

تخم بلدرچین

حتما تا به حال تخم بلدرچین پخته شده میل کرده اید، اما در شهر شانگهای تخم بلدرچین را با طعمی کمی متفاوت تست خواهید کرد. به این علت که اینجا تخم بلدرچین را در تنورهای نمکی پخته و این پخته شدن میان نمک طعمی دودی و خوشمزه تر به این تخم ها می دهد.

خوشمزه ترین غذاهای شانگهای | تخم بلدرچین

خوشمزه ترین غذاهای شانگهای | تخم بلدرچین

تانگ یوآن Tangyuan

تانگ یوآن در زمره ی دسرهای خوشمزه ی شهر شانگهای قرار داشته و از ترکیب پودر بلغور با بادام زمینی و کنجد آماده می شود.

tangyuan

tangyuan

زونگزی Zongzi

زونگزی غذایی شبیه به دلمه است که داخل آن از تکه های گوشت به همراه سبزیجات معطر پر شده و از غذاهای محبوب در سراسر چین محسوب می گردد.

خوشمزه ترین غذاهای مخصوص شانگهای

خوشمزه ترین غذاهای مخصوص شانگهای