یکی از غذاهای خوشمزه ی ایرانی ، کباب است. حال این کباب انواع و اقسام مختلفی دارد که یکی از آنها کباب لقمه است . در واقع کباب لقمه همان کباب کوبیده است که ابعاد آن نسبت به کباب کوبیده کمی کوچکتر است و کمی خشک تر ازکباب کوبیده است.
در تهران کبابی ها و البته رستوران های خوب بسیاری وجود دارند که کباب های خوشمزه ای را تهیه میکنند ، اما اگر میخواهید یک کباب لمه ی فوق العاده خوشمزه میل کنید ، پیشنهاد میکنیم به سرزمین بزرگ رستوران ها در تهران یعنی سعادت آباد بروید و یک کباب لقمه ی خوشمزه بخورید. رستورانی که مد نظر ماست ، لوف لقمه نام دارد.

معرفی رستوران لوف لقمه

این رستوران یک دکوراسیون خاصی دارد، میز و صندلی رستوران چوبی و به رنگ روشن هستند و برخی از آنها حصیری است . نور پردازی آن کاملا روشن است و حس خوبی به مراجعین میدهد . این رستوران ظرفیت پذیرایی از 36 نفر را دارد و در یک محیط شیک و دلنشین از مهمانانش پذیرایی میکند .
کادر آن بسیار مجرب هستند و برخورد مناسبی دارند. در این رستوران از گوشت های بسیار تازه استفاده میشود و همین بر کیفیت غذاهایی که در این رستوران تهیه میشود، می افزاید .
در حوالی رستوران نیز به راحتی جای پارک پیدا میشود و پس از این بابت جای نگرانی نیست . برای امتحان کباب لقمه های لوف لقمه ، میبایست به سعادت آباد، سرو غربی، بین میدان کتاب و چهارراه سرو، پلاک 99 بروید . این رستوران همه روزه از ساعت 12 الی 24 از مهمنان پذیرایی میکند، همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22357860 الی 61 تماس حاصل کنید .

رستوران لوف لقمه

رستوران لوف لقمه

رستوران لوف لقمه

رستوران لوف لقمه

اگر مایل بودید تا خودتان کباب لقمه درست کنید ادامه ی مطلب را مطالعه کنید.

 

کباب لقمه

کباب لقمه

برخی از افراد منقل بر پا کردن و زغال آماده کردن و کباب درست کردن آن هم روی زغال را دوست دارند و اگر شما هم از این دسته افراد هستید و این بار میخواهید کباب لقمه درست کنید، به شما پینشهاد میکنیم تا یک کباب لقمه زعفرانی درست کنید .

مواد لازم برای تهیه ی کباب لقمه زعفرانی:
گوشت چرخ کرده (مخلوط  قلوه گاه گوسفندی و گوساله)  600 گرم
پیاز    200 گرم
نمک    یک قاشق مربا خوری
جوش شیرین    نصف قاشق چای خوری
زعفران     به مقدار کافی

و اما طرز تهیه :
در ابتدا پیاز ها را چرخ کنید و سپس آنها را برای مدت 2 ساعت در یخچال قرار داده تا آب آن جدا شود . سپس آب پیاز را دور ریخته و باقی مانده ی پیاز را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید . سپس کمی نمک به آن اضافه کنید و با کمی نمک آن را به مدت ده دقیقه ورز دهید . جوش شیرین و زعفران را نیز در همین موقع اضافه کرده و ورز دادن را ادامه دهید .
مقداری از گوشت که معمولا به اندازه ی یک نارنی است را جدا کرده و آن را به سیخ بکشید  و صاف کنید . بعد با دو انگشت به صورت لقمه ای آن را شکل داده و سر و ته گوشت را هم با دست به سیخ بچسبانید . برای اینکه کباب شما نریزد،یک طرف آن را روی آتش قرار داده تا کمی پخته شود، سپس بلافاصه آن را پشت و رو کنید تا روی حرارت ملایم ، طرف دیگر آن نیز پخته شود . کباب شما به همین سادگی آماده است. کافیست تا گوجه ها نیز به سیخ کشیده و کباب کنید و با مخلفات دیگر سرو کنید .