هر کسب و کار میز و صندلی خاص خود را می طلبد گذشته از جنس و نوع، موارد دیگری هم وجود دارند که در زمان خرید صندلی می بایست دقت شود. اینکه به دلیل ارزان بودن قیمت صندلی پیشخوان از صندلی اداری؛ بخواهیم برای کارمندان اداره از صندلی پیشخوان استفاده کنیم اصلا منطقی نیست. در وهله اول باید دقت داشت صندلی مخصوص همان کسب و کار را تهیه کرد. در مرحله بعدی ارگونومی و راحتی صندلی می بایست مورد توجه قرار گیرند.

فرض کنید می خواهید یک سالن آمفی تئاتر راه اندازی کنید آیا می دانید زمان انتخاب صندلی چه معیارهایی را مد نظر قرار دهید؟

اولین، مهمترین بحث درباره انتخاب یک صندلی آمفی تئاتر جنس فوم آن می باشد. زیرا فوم صندلی آمفی تئاتر از مواردی است که قابل روئیت نمی باشد، اما در دوام صندلی سینما تئاتر بسیار تاثیر گذار است.

در بازار دو نوع فوم وجود دارد که به فوم گرم و فوم سرد شهرت دارند. به دلیل استقامت بالای فوم سرد قیمتش هم به مراتب بالاتر است. اما تشخیص آن از فوم گرم برای مشتری دشوار است.

صندلی آمفی تئاتر

صندلی آمفی تئاتر

به دلیل ارزانتر بودن فوم گرم بسیاری از صندلی سازان اقدام به استفاده از فوم گرم میکنند که نتیجه این کار را مصرف کننده میچشد. فوم گرم پس از مدتی نشست پیدا کرده و حجمش کم میشود در حالی که فوم سرد چنین نیست.

دقت داشته باشید که زمان خرید صندلی جنسی را انتخاب کنید که از فوم سرد در آن استفاده شده باشد.

مورد دیگری که در انتخاب صندلی مناسب مورد توجه است جنس روکش آن است که میتواند پارچه یا چرم باشد. هر کدام از این دو جنس کاربرد ها و نقاط ضعف و قوتی دارند …

یکی از نقاط ضعف روکش های چرمی عرق کردن و تولید صدا هنگام جابجایی کار بر است حال فرض کنید در یک سالن 300 نفره چه سرو صدایی راه می افتد. از طرفی چرم در صورت کثیف شدن راحت تر قابل شست و شو است اما پارچه چنین خاصیتی را ندارد که با یک دستمال خیس تمیز شود.

همانطور که گفته شد چرم باعث تعریق می شود و کاربر در یک همایش طولانی اصلا احساس راحتی نمی کند.