دسر یکی از ملزومات هر سفره ای است که همه ی ما معمولا خودآگاه یا ناخودآگاه بعد از غذا میل می کنیم. خودآگاه یعنی اینکه یک خوراکی شیرینی در سفره می بینیم و میل میکنیم و نا خودآگاه این است که بعد از غذا درون خانه به جست و جوی شیرینی، شکلات و خوراکی شیرنی می گردیم و با نشستن روی صندلی پیشخوان، یا صرف یک استکان چای، میل می کنیم.

کشورها و ملیت های مختلف دسر های متفاوتی را درست می کنند که هر یک از آن ها، طعم های مختلفی دارند. ما در این مطلب قصد داریم که شما را با یکی از دسرهای بسیار خوشمزه که ایرانی است اما اصلیت ترکیه ای دارد، آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

کدام غذای ایرانی اصلیت ترکیه ای دارد؟

حلوا، باقلوا از شیرینی جات سنتی ترکیه است که آشنای دیرین ایرانی ها هستند. از دیگر دسر هایی که در این کشور مرسوم است عاشور نام دارد. هنگامی که پشت میز و صندلی یکی از این رستوران ها قرار میگیرید، نام این دسر را خواهید شنید.  میگویند که این دسر اولین بار در کشتی نوح پخته شده است و همچنین این دسر بیشتر در ماه های محرم پخته میشود.

عاشور از انواع حبوبات، غلات و میوه های خشک درست میشود. تولومبا شبیه بامیه است و از شیرینی های معروف ترکیه است. محلبی یک نوع فرنی ترکیه ای است که از شیر، آرد، برنج و به نوع های شکلاتی ، میوه ای و یا مغزهای آجیل درست میشود.

تولومبا

تولومبا

اگر مایل به سفر به این کشور با خرید پکیج های تور ترکیه هستید، وقتی به رستوران ها مراجعه کنید، منوهایی که در گیش رو دارید با چشمتان غریبه نخواهند بود. البته میگویند که وقتی به استانبول سفر میکنید بهتر است وقتی در خیابان ها راه میروید جیبتان پر پول باشد چرا که ریتوران های بیشمار اینجا همه را وسوسه میکند تا سری به هرکدام بزند و از غداهایش امتحان کند.