تصور کنید که پس از چند ساعت شنا با دوستان خود، از آب بیرون آمده و میز و صندلی های استخر با یک دسر خوشمزه انتظارتان را می کشد. چه چیزی لذت بخش تر از این صحنه خواهد بود؟
در این مطلب به آموزش آشپزی دسر مناسب برای عصرانه می پردازیم.

میز و صندلی های استخر

میز و صندلی های استخر

مواد لازم:

یک سوم فنجان شکر
دو قاشق غذاخوری نشاسته ذرت
دو فنجان شیر
100 گرم شکلات
یک قاشق غذاخوری کره
یک قاشق چایخوری وانیل

آموزش آشپزی / پودینگ شکلاتی و نوتلا

آموزش آشپزی / پودینگ شکلاتی و نوتلا

نشاسته ذرت را با شکر مخلوط می کنیم. سپس شیر و شکلات را روی حرارت هم می زنیم تا شکلات کاملا در شیر حل شود. طعم شکلاتی که انتخاب می کنید در به دست آوردن یک مخلوط خوش طعم و بو بسیار حائز اهمیت و تاثیر گذار می باشد. بعد این دو مخلوط را به هم اضافه می کنیم. همین طور به هم زدن روی حرارت ادامه می دهیم تا به غلظت دلخواه برسیم. در مرحله بعد کره و وانیل را به مخلوطمان اضافه می کنیم.
سپس پودینگ را با روکشی پوشانده و برای حدود دو ساعت در یخچال قرار می دهیم. در این فاصله کرم نوتلا را آماده می سازیم. در این مرحله می توان از نوتلای آماده استفاده کرد و نیز در صورتی که مایل باشید می توانید آن را خودتان آماده سازید.

آموزش آشپزی / پودینگ شکلاتی و نوتلا

آموزش آشپزی / پودینگ شکلاتی و نوتلا

پودینگ را از یخچال در آورده و با استفاده از قیف یک لایه از پودینگ را در ظرف دلخواه ریخته و یک لایه نوتلا روی آن می ریزیم. و باز یک لایه ی دیگر پودینگ و یک لایه نوتلا. این کار را در چند ردیف انجام می دهیم تا ظرف پر شود. روی آن را می توان با خامه، چیپس شکلات و یا اسمارتیز تزئین نمود. با انجام مراحل این آموزش آشپزی می توانید یک دسر بسیار خوشمزه را میل بفرمایید.