یک خانم خانه دار، علاوه بر آنکه غذاهای خوشمزه ای درست می کند، به بهداشت و سلامت غذایی که درست می کند نیز اهمیت بسیار می دهد. اینکه میز غذاخوری آشپزخانه به زیبایی چیده شده باشد و یا غذا به نحو وسوسه برانگیزی تزئین شده باشد، بسیار مهم است، اما اگر غذای شما سالم و بهداشتی نباشد، هیچکدام از این موارد تاثیر گذار نخواهد بود.
یکی از وسایلی که در آشپزخانه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، دم کنی است. این وسیله که به وفر استفاده میشود، تماس بسیار نزدیکی با برنج دارد و می تواند محل تجمع بسیاری از آلودگی ها و میکروب ها باشد. لذا بسیار مهم است که موارد بهداشتی برای این وسیله بسیار مورد توجه قرار گیرد.
شاید اگر به منزل برخی از اطرافیانتان رفته باشید، با عادات اشتباهی که برخی از خانم ها به آن مبتلا هستند، مواجه شده باشید. بعضی از بانوان از روزنامه برای دم کردن برنج استفاده می کنند، به خصوص که اگر دم کنی بزرگ دم دست نداشته باشند. کاغذهای روزنامه بعضا ممکن است از کاغذهای نامرغوبی تهیه شود که سرشار از سرب است و استفاده از آنها برای دم کردن برنج بسیار خطرناک باشد.

 

دم کنیهای مناسب آشپزی

دم کنیهای مناسب آشپزی

 

دم کنیها چه جنسی داشته باشند؟

بهترین دم کنی ها برای طبخ غذا آن دسته از دم کنی هایی هستند که از پارچه هایی تهیه شده اند که قابلیت جذب بخار را داشته باشند، و با توجه به اینکه از این دم کنی برای دم کردن انواع پلوها و ماکارونی و … استفاده می شود، ممکن است رب یا گوجه یا سبزی موجود در پلو در هنگام استفاده به دم کنی بچسبد و چون دم کنی تا مدتی بعد از پخت برنج، حالت نمدار بودن را دارد می تواند محیط مناسبی برای تجمع آلودگی ها و باکتری ها باشد.

 

دم کنی را تمیز کنید

در این صورت بهتر است بعد از هر بار استفاده از دم کنی ها، آنها را د مکان های خشک و خنی قرار دهید تا رطوبت پدید آمده از طبخ غذا به خوبی تبخیر شده و خشک شود. حتی بعد از چندین بار استفاده آن را با مایع ظرفشویی شسته و در آفتاب و هوای آزاد قرار دهید تا خوب خشک شده و تمیز شود.