اگر علاقه مند به دونات هستید، به شما پیشنها می کنیم که از اسکوپ بستنی هم در آن استفاده کنید. اما چگونه؟ با ویکی فودز همراه شوید تا طرز تهیه این دونات خوشمزه را فراگیرید.

مواد لازم (۶ عدد)

۱ پیمانه بستنی وانیلی
۴٫۵ قاشق غذاخوری دارچین
۲٫۵ پیمانه شکر
۵ قاشق غذاخوری کره
۲ عدد تخم مرغ درشت
۳٫۵ پیمانه آرد کامل
۱٫۵ قاشق چایخوری نمک دریایی
۲ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
۱ قاشق چایخوری جوش شیرین
۱ قاشق چایخوری جوز هندی
نصف پیمانه آبدوغ
۱٫۵ پیمانه آب سیب
۱ قاشق غذاخوری عصاره وانیل

طرز تهیه
در ابتدا برای تهیه بستنی ،سینی متوسط آورده و در کف آن یک لایه ورقه روغنی قرار دهید. سپس 8 تا 10 اسکوپ کوچک بستنی در آن بچینید. تا زمانی که دونات ها آماده شوند آنها را دورن فر قرار دهید تا سفت شوند.
برای درست کردن شکر دارچینی، کاسه ای متوسط آورده، ۳ قاشق غذاخوری دارچین را با ۱٫۵ پیمانه شکر مخلوط کرده و کنار بگذارید.
حالا به سراغ درست کردن دونات می رویم. کاسه ای بزرگ بیاورید و باقیمانده ی شکر و کره را با یکدیگر مخلوط کنید تا سفید و خامه مانند شوند. 4 الی 6 دقیقه آنها را بزنید کافی خواهد بود.

تخم مرغ ها را یک جا اضافه کرده و هم بزنید.
حال در کاسه ی متوسط دیگر، آرد، نمک، بیکینگ پودر، جوش شیرین، دارچین باقی مانده، و جوز هندی را بریزید و خوب با هم مخلوط کنید و برای مدت 30 دقیقه درون فریزر قرار دهید تا سرد شود.
کف دستتان را آردی کنید و از خمیر تهیه شده، نصف بردارید و روی خمیر آرد بپاشید. سطح آن را صاف کنید. سپس در بخش مرکزی آن یک اسکوپ بستنی منجمد قرار دهید.
به کمک دستتان دونات ها را به شکل دایره و قلقلی درست کنید و درون سینی بچینید. پس از درست کردن همه دونات ها به این ترتیب، آن را یک ساعت در فریزر قرار دهید.
حال روغن را تا دمای 180 درجه سانتی گراد داغ کنید و دونات ها را درون آن ریخته و برای مدت 2 دقیقه سرخ کنید تا کاملا طلایی شوند. سپس از روغن کشیده و روی دستمال کاغذی حوله ای بگذارید تا روغن اضافه شان کشیده شود. روی آنها ارچین و شکر بریزید و سرو کنید.