در سراسر دنیا رستورانهای بیشماری وجود دارد که بر سر اینکه برترین باشند با هم رقابت می کنند. در این میان از انتخاب منو گرفته تا صندلی اپن با ساختار عجیب و غریب همگی در این که نام یک رستوران همیشه بر سر زبان باشد تاثیر دارند.

در میدان رقابت رستورنها، هر ساله لیستی از بهترین رستورانهای دنیا ارائه می شود. امسال نیز یک لیست هزارتایی از برترین رستورانهای دنیا ارائه شده است که در این لیست رستورانهایی از سراسر دنیا به چشم می خورد.

برترین رستوران در میان 1000 رستوران برگزیده ی سال 2017، رستورانی فرانسوی در شهر پاریس است. این رستوران  “Guy Savoy ” است که برای دومین سال متوالی در صدر لیست برترین رستورانهای جهان قرار گرفته است.

Guy Savoy

Guy Savoy

در میان برترین رستورانهای دنیا، ژاپن دارای بیشترین رستوران در این لیست است. 116 مورد از برترین رستورانها در سال 2017 متعلق به ژاپن هستند. پس از ژاپن فرانسه با 113 رستوران در جایگاه دوم واقع شده است. در جایگاه سوم هم چین با 100 رستوران قرار گرفته است.

اما ایتالیا هم که به داشتن تنوع غذایی و لذیذترین طعمها شهرت دارد در رده بندی برترین رستورانهای دنیا، به عنوان برترین مقصد با رستورانهایی با قیمت مناسب انتخاب شده است.

نام رستورانهای ایرانی هم در این لیست به چشم می خورد. دو رستوران ایرانی باغ شاپوری و هفت خوان که هر دو در شیراز قرار دارند در لیست هزار رستوران برتر جهان جای گرفته اند.

رستوران باغ شاپوری شیراز

رستوران باغ شاپوری شیراز

رستوران باغ شاپوری شیراز

رستوران باغ شاپوری شیراز

رستوران هفت خوان شیراز

رستوران هفت خوان شیراز