به هر جای دنیا که سفر کنید، با آداب غذایی خاصی رو به رو میشوید، مردم هر شهر و کشوری غذاهای مختلفی با چانی های متفاوت استفاده میکنند. قطعا آداب و عادات غذایی ما با کشورهای دیگر متفاوت است. امروز میخواهیم با یک تور مجازی اروپا، شما را به کشور اسپانیا برده و دو غذای خوشمزه ی این کشور را به شما معرفی و آموزش دهیم. آشپزهای بین المللی، با ادامه ی مطلب با ما همراه شوید.

چند غذای اسپانیایی

هنگامی که به سوپر مارکت ها مراجعه کنید، با چند بسته ی هیجان انگیز رو به رو میشوید که روی آنها نوشته شده ترتیلا. این ترتیلاها معمولا در طعم های مختلفی عرضه میشوند و ترد و بسیار خوشمزه هستند. یکی از غذاهای اسپانیایی ترتیلاست . اگر میخواهید خودتان در منزل ترتیلا درست کنید، مطلب را دنبال کنید.
مواد لازم برای تهیه ی ترتیلا
سیب زمینی متوسط    3 عدد
روغن زیتون    4 قاشق غذاخوری
پیاز زرد خرد شده   سه چهارم فنجان
تخم مرغ بزرگ   5 عدد
خامه   یک چهارم فنجان
گوجه خرد شده  2 عدد بزرگ
برگ جعفری   نصف فنجان
سرکه یک سوم قاشق غذاخوری
طرز تهیه:
در ابتدا سیب زمینی ها را پوست گرفته و به ضخامت نه زیاد و نه کم حلقه کنید .    در حدود 1 قاشق غذاخوری از روغن زیتون را در تابه ای نچسب ریخت و آن را روی یک حرارت ملایم قرار دهید تا کمی گرم شود. سپس حلقه های سیب زمینی ، پیاز خلال شده و کمی نمک در تابه ریخته و در تابه را بگذارید. هر از گاهی در تابه را برداشته و آن را هم بزنید تا سیب زمینی ها نرم شوند. 10 دقیقه زمان برای انجام این کار کافیست. باقیمانده ی روغن زیتون را از تابه کشیده و مخلوط سیب زمینی را به کاسه ای دیگر منتقل کنید .
کاسه ای بزرگ آورده و تخم مرغ و خامه را به همراه کمی نمک و فلفل درون آن ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید. سپس آن ها را روی سیب زمینی ها ریخته و آنها را به هم بزنید، به گونه ای که سیب زمینی ها از هم نپاشند و کاملا به تخم مرغ آغشته شوند
از روغن زیتون به مفدار یک قاشق غذاخوری به تابه اضافه کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید. مخلوط سیب زمینی را در تابه ریخته و با قاشق به آرامی صاف کنید وقتی تخم مرغ ها کمی خودشان را گرفتند یک بشقاب روی تابه گذاشته و روی بشقاب برگردانید. این تورتیلاها را از رویی که پخته نشده اند برگردانید و به کار ادامه دهید تا تخم مرغ های آن طرف نیز خودشان را بگیرند.
بعد از این ترتیلا ها آماده شده اند. آنها را به ظرفی منتقل کنید و با سالاد گوجه و برگهای جعقری که با بقیه ی روغن زیتون تهیه شده است سرو کنید.

ترتیلای اسپانیایی

ترتیلای اسپانیایی

املت سبز اسپانایی برای 4 نفر
مواد لازم

سیب‌زمینی متوسط                                       2 عدد
پیاز خرد شده                                               5/0 لیوان
فلفل ‌دلمه‌ای خرد شده                                  5/0 لیوان
گوجه‌فرنگی خرد شده                                    1 لیوان
قارچ خردشده                                               2 لیوان
تخم‌مرغ                                                      5 عدد
پنیر موزارلا                                                   3 ورق
روغن کنجد                                                  1 قاشق غذاخوری
پودر سیر، نمک، آویشن و فلفل سیاه                 به میزان دلخواه

 طـرز تـهـیـه
در ابتدا لازم است تا فر را در دمای 375 درجه فارنهایت قرار داده تا داغ شود. سپس سیب زمینی ها را آب پز کنید و سپس خرد کنید و در یک تابه بریزید. بعد از آن پیاز خرد شده را به سیب زمینی ها اضافه کنید و به همراه هم سرخ کنید تا رنگشان طلایی شود. در یک ظرف دیگر، تخم مرغ ها را بشکنید و با یکدیگر هم بزنید. سپس نمک، پودر سیر، فلفل و پنیر موزارلا را اضافه کنید و به مدت 3 دقیقه حرارت دهید.
به سراغ گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای رفته و آنها را نگینی خرد کنید. سپس آنها را به مخلوط اضافه کنید . بعد محتویات ظرف اول را که شامل سیب‌زمینی و پیاز بود، اضافه کنید و آویشن را روی تمام سطح آن بپاشید. بعد از آن تمام این مواد را در یک تابه ی نچسب بریزد و در داخل فر قرار دهید. به مدت ده دقیقه در فر قرار داده تا روی آن برشته شود. املت شما آماده است و آماده ی سرو کردن، نوش جان!

املت سبز اسپانیایی

املت سبز اسپانیایی