به هر شهری از ایران که سفر کنید، در رستوران ها و خانه های آن، غذاهایی را خواهید بافت که کمتر در شهر خودتان پیدا میشود، مگر کسانی که از این دیار به خانه شما آمده باشند و بخواهند برای شما یک غذای محلی تهیه کنند. امروز سری به استان همدان میزنیم و دو غذای محلی این استان را به شما آموزش میدهیم.

کله جوش:
این غذا بسیار خوشمزه است و جز غذاهای اصلی است که در استانهای اصفهان، همدان و سیستان و بلوچستان سرو میشود. احتمالا با این غذا آشنایی دارید ، چرا که غذای بسیار معروفیست.
مواد لازم برای تهیه ی که جوش:
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گردو 5 عدد
کشک 200 گرم
آرد 2 قاشق غذاخوری
پیاز 2 عدد
نعناع خشک 2 قاشق غذاخوری
آب 4 لیوان
زردچوبه
نمک
فلفل مقدار لازم

طرز تهیه :
در ابتدا لازم است تا پیاز ها را شسته، پوست بکنید و آنها را به شکل خلالی خرد کنید. سپس داخل یک ماهیتابه  کمی روغن ریخته و آنها را تفت دهید تا هنگامی که پیاز ها طلایی و نرم شوند.
حال نوبت به مغز گردو ها میرسد، آنها را خرد کنید و به پیاز داغ اضافه کنید و کمی آن ها را با یکدیگر تفت دهید تا گردو ها نیز نرم شوند.
کار بعدی شما در ارتباط با آماده سازی گوشت است. گوشت چرخ کرده را درون کاسه ای رخته، کمی نمک و فلفل به آن اضافه کنید. حال گوشت را کمی ورز داده و با کمک دستتان آنها را به شکل گلوله های کوچکی در آورید. حالا این گوشت های قلقلی را درون ماهیتابه ای با مقداری روغن سرخ کنید و پس از سرخ شدن آنها را کنار بگذارید.
قابلمه ای آورده آن را روی حرارت ملایمی قرار داده و درون آن 4 لیوان آب ، آرد ، مقداری زردچوبه ، نمک و فلفل بریزید. صبر کنید تا آب آن به جوش آید. سپس کشک را به مخلوط آب اضافه کنید و آنها را خوب با یکدیگر مخلوط کنید. پس از 10 دقیقه که مواد جوشید میتوانید پیاز داغ ، مغز گردوها و گوشت های قلقلی سرخ شده را اضافه کنید ، در انتها نیز نعنا را بریزید و اجازه دهید 10 دقیقه دیگر نیز مواد بجوشند . کله جوش آماده اس و شما میتوانید آن را درون ظرفی ریخته و آن را با نان سرو کنید.

غذای خوشمزه  بعدی همدان، آبگوشت قورمه سبزی نام دارد. همانگونه که از نام این غذا پیداست، این غذا به هر دوی آبگوشت و قورمه سبزی شبیه است.
برای اینکه این آبگوشت را تهیه کنید به مواد زیر نیاز دارید:

 مواد اولیه:

سبزی قورمه 250 گرم
گوشت گوسفند 500 گرم
لوبیا قرمز 1 پیمانه
لیمو عمانی 4 عدد
پیاز داغ عسلی 3 قاشق سوپخوری
تخم مرغ 2 عدد
سیب زمینی 2 عدد
ماست ساده پر چرب مقداری
زردچوبه مقداری
فلفل مقداری
نمک مقداری

و اما طرز تهیه ی آبگوشت قورمه سبزی
اولین کاری که میبایست انجام دهید، سرخ کردن گوشت با استخوان و چربیست. بعد از آن میبایست سبزی، لوبیا چیتی و پیاز سرخ شده را به همراه نمک، زردچوبه و فلف با یکدیگر مخلوط کنید و آنها را نیم پز کنید.
سپس لیمو عمانی ها را خرد کنید و هسته های آنها را بگیرید . بعد سیب زمینی ها را پوست کنده و تکه تکه کنید و به همراه لیمو عمانی داخل گوشت بریزید. صبر میکنید تا این مواد با یکدیگر خوب چخته شوند. در پایان، دو عدد تخم مرغ را جداگانه بشکنید و در غذا مخلوط کنید. آن را درون ظرف ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید. سپس این غذا را از روی حرارت بردارید. شما میتوانید این غذا را با ماست سرو کنید. نوش جان!