با خرید تور گردشگری چین به این کشور که سفر کنید می توانید غذاهایی بخورید که مثل و مانندش را در هر جایی نمیبینید. البته برای امتحان این غذاها لازم نیست که تا آن کشور سفر کنید، کافیست دستور پختشان را بلد باشید و در آشپزخانه ی منزلتان آشپزی کنید.

دیم سام

دیم سام

دیم سام چینی

مواد لازم دیم سام :

مواد لازم خمیر :

آرد سفید150 گرم
آب سرد یک چهارم پیمانه
آب جوش یک چهارم پیمانه
روغن یک قاشق غذاخوری

مواد مایه داخل :

گوشت چرخ کرده75 گرم
پیاز کوچک یک عدد ساطوری
قارچ75 گرم ساطوری
سویاسس2 قاشق غذاخوری
روغن مایع به میزان لازم
نشاسته ذرت یک قاشق چای خوری
نمک و فلفل قرمز به میزان لازم

طرز تهیه دیم سام :

در ابتدا تابه ای گرد آورده و 4 قاشق غذاخوری روغن درون آن ریخته و آن را رو شعله زیاد قرار دهید و داغ کنید. سپس پیاز را درون آن ریخته و 3 دقیقه تفت دهید. بعد گوشت را اضافه کنید و 5 دقیقه تفت دهید.
سپس قارچ را به ماهیتابه افزوده و پس از آنکه آب آن تبخیر شده، سویاسس را به مخلوطتان اضافه کنید. بعد نشاسته ذرت را در یک قاشق غذاخوری آب سرد حل کرده و به مایه گوشت اضافه کنید.
اگر نمک و فلفل آن کافی بود، مخلوط را کنار بگذارید تا سرد شود. حال باید خمیر این غذا را تهیه کنید.
در کاسه ای بزرگ، آرد را الک کنید و کمی آب جوش به آن اضافه کنید. پس از آن آب سرد و روغن را اضافه و مخلوط کنید. خمیر که به شکل گلوله در آمد، آن را روی سطح آرد پاشی شده برای مدت 3 الی 4 دقیقه ورز دهید تا خمیرتان نرم شود، طوری که به دستتان نچسبد. حال آن را به 16 قسمت مساوی تقسیم کنید.
هر کدام را پس از گرد کردن با وردنه به ضخامت یک میلی متر درآورید.در مرکز هر خمیر، کمی از مایه بریزید، سپس کناره های آن را در بالا جمع کرده و به هم بچسبانید و یک پیچ بدهید تا بسته شود.
قابلمه ای کوچک آورده و به مقداری روغن درون آن ریخته که دیم سام ها روی آن شناور شود. روغن را داغ کنید. در هر نوبت 5-4 دیم سام را در روغن به مدت 5 دقیقه سرخ کنید. پس از سرخ کردن آنها، دیم سام ها را روی حوله کاغذی خشک کند و با سس و سالاد مورد علاقه تان میل کنید.