پوست کن صنعتی یکی از وسایلی است که زمان خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی لازم است در لیست خرید قرار گیرد. این وسیله سرعت و دقت کار پوست کندن سیب زمینی، پیاز، هویج و … را بالا می برد. تقریبا سیب زمینی و پیاز در بیشتر غذاها کاربرد دارد و پوست کندن این حجم زیاد سیب زمینی در طول روز می تواند بسیار وقتگیر باشد.

معمولا جنس پوست کن صنعتی از استیل ساخته شده تا برای مدت زمان طولانی بدون زنگ زدگی به کار خود ادامه دهد. در صورتی که یک آشپزخانه بزرگ پوست کن نداشته باشد باید هزینه زیادی برای پوست کندن متقبل شود. یک نیروی انسانی نه تنها باید وقت زیادی را صرف پوست کندن سیب زمینی، پیاز یا هویج و امثال آن کند بلکه به دلیل نداشتن دقت بالا در این کار بخشی از هر مورد را همراه پوست آن به دور می اندازد.

پوست کن های صنعتی در انواع ایستاده و رومیزی تولید می شوند. بنا به کاربرد هر کدام می توان مناسب ترین گزینه را انتخاب کرد. این پوست کن ها می توانند در حجم بالا و با سرعت بالایی اقدام به پوست گیری کنند.

پوست کن صنعتی

پوست کن صنعتی

استفاده از این وسیله ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد. به طوری که با یک بار آموزش کارگر های ساده نیز می توانند از آن برای پوست کندن انواع صیفی جات استفاده کنند.

برای این پوست کن ها پایه های محکم و ثابتی در نظر گرفته شده تا لرزش دستگاه زمان کار آنرا به اطراف حرکت ندهد.

برند های مختلفی اقدام به تولید چنین تجهیزاتی می کنند. برای انتخاب بهترین مدل بهتراست با یک کارشناس یا مشاور راه اندازی آشپزخانه صنعتی مشورت کنید. ممولا جنس استیل به دلیل مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و سهولت در شستشو گزینه مناسبی است.

امروزه با مکانیزه شدن آشپزخانه ها نه تنها در نیروی انسانی صرفه جویی می شود بلکه در مواد غذایی نیز تا حد بالایی صرفه جویی می شود.