شاید شما هم یکی از کسانی هستید که معتقد هستند کسب و کارهای مربوط به تغذیه مثل رستوران، فست فود، کافه و کافی شاپ درآمد خوبی دارند اما به دلیل هزینه بر بودن راه اندازی اینگونه مشاغل؛ تا کنون اقدام جدی برای انجام آن انجام نداده اید.

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی، خرید صندلی بار و میز مناسب، اجاره مکان مناسب این کار، دکوراسیون، استخدام نیروی ماهر کار و صدها مورد ریز و درشت دیگر همگی نیازمند صرف هزینه هستند تا بتوانید یک رستوران هر چند کوچک را برپا کنید.

با یک حساب سر انگشتی خواهید دید که چه هزینه های هنگفتی در این حرفه مورد نیاز است. اما کاملا نا امید نشوید چرا که راهکارهای کم هزینه تری هم وجود دارد.

همیشه لوکس بودن برنده نمی شود بلکه این ایده های ناب هستند که مورد استقبال مردم قرار می گیرند. بعنوان مثال اگر نمی توانید کافی شاپ یا فست فود لوکسی در یکی از محله های بالاشهر داشته باشید اما می توانید کافه سیار خود را در یک ون قدیم راه اندازی کنید!

کافه یا رستوران های سیار اگرچه مدت زیادی است که در جهان مد شده اند اما در کشور ما افراد زیادی دنبال این کار نرفته این رو در بسیارری از شهرها تازگی دارد. موارد مشابه نشان داده اند که ایرانی ها به فروشندگان سیار بیشتر توجه می کنند تا مغازه های ثابت.

کافه سیار

کافه سیار

خیلی راحت می توانید با خرید دستگاه های پخت و پز کوچک یا قهوه ساز و تهیه یک ون قدیمی یا وانت و کمی خلاقیت هنرری در تزیین ماشین کسب و کارتان را شروع کنید و در سطح شهر و حتی ایران شروع به گشت و گذار کنید و کسب و کار خاص خود را داشته باشیبد.

اگرچه این کار هم چندان بی هزینه نیست اما در مقایسه با یک مغازه ثابت بسیار کم هزینه است.

شما در مغازه سیار خود می توانید هر چیزی را که دوست دارید و مورد تایید وزارت بهداشت است را بفروشید. از شیرینی های خانگی گرفته تا نوشیدنی های گرم و خنک ویژه تابستان و زمستان. حتی فست فود سیار هم در این ماشین می توانید به مشتری ها ارائه دهید.