مسافران نگران بهداشت رستوران ها در سفرهای نوروزی نباشند.

با توجه به اینکه شاهد تردد مسافران زیادی در تعطیلات نوروز هستیم و تعداد زیادی از آنها به رستورانهای بین راهی و درون شهری مراجعه می کنند، بازرسی بیشتری از رستوران ها صورت می گیرد تا مسافران بتوانند با خیال راحت تری غذا میل کنند.
سید رضا غلامی، مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برنامه روی خط خبر، با بیان اینکه  مسافران نوروزی با خیالی آسوده می توانند در ایام نوروز از اماکن عرضه غذایی شهری و بین شهری استفاده کنند گفت: حضور فعالان نظارتی بهداشت از اول اسفند آغاز شده و تا 16 فروردین 96 ادامه دارد.
سیدرضا غلامی افزود: شمار فعالان نظارتی بهداشتی امسال نسبت به پارسال با  20 درصد افزایش از 620 تیم به 750 تیم با 6 هزار بازرس افزایش یافته که این تیم ها از ساعت 8 صبح تا 10 شب و در برخی از مناطق بنا به نیاز تا 12 شب فعالیت خواهند داشت، در صورت لزوم هموطنانمان می توانند در صورت تخلف مراتب را به شماره 190 اطلاع دهند.
مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت افزود: کنترل و نظارت بر مراکز تهیه و توزیع عرضه مواد غذایی، اماکن  عمومی حساس بین راهی، سامانه آب رسانی، نظارت بر مراکز عرضه قلیان و دخانیات، تاکید بر بهداشت فردی ارائه دهندگان خدمات و بهداشت مواد غذایی، نگهداری مناسب و عرضه مواد غذایی سالم و رعایت بهداشت تجهیزات در پروسه تهیه و طبخ مواد غذایی از جمله برنامه های این وزارت در ایام نوروز است، و مهمترین این نظارت ها تاکید بر بهداشت فردی افراد خصوصا دست های آنهاست.
مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت، در خصوص ویژگی های افراد وزارت بهداشت نیز گفت: افراد این تیم ها با لباس هایی به رنگ آبی و سفید یا کاپشن هایی به همان رنگ سفید و آبی و با ماشین هایی با رنگ سفید که بر رور درب های دو طرف راننده و شاگرد  نوشته شده است ( اجرای عملیات نوروزی) و پلاکارد هایی هم که روی شیشه های جلو و عقب وجود دارد قابل شناسایی هستند.
سیدرضا غلامی افزود: این تیم ها بیشتر در شهرهای زیارتی و سیاحتی مانند مشهد، قم، بندرعباس، شیراز، تبریز و اصفهان مستقر اند و چند روز مانده به سال تحویل هم سیستم ها به طور شبانه روزی فعالیت می کنند.
مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت گفت: برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت بر رعایت بهداشت فردی در مراکز مواد غذایی تاکید دارد چون نقش سلامت فرد و بهداشت دست ها در افرادی که در پروسه تهیه و عرضه مواد غذایی در رستوران ها، فست فود ها و دیگر اماکن عرضه خدمات عمومی مشغول هستند بسیار ضروری است.

 

بازرسی رستوران

بازرسی رستوران

سیدرضا غلامی افزود: البته برای هرچه بهتر اجرا شدن این مهم و دقیق بودن نظارت ها سازمان بهداشت دستگاههای کنترل کیفیت یا دستگاه سنجش پرتال را برای نخستین بار در اختیار دارد که می توان تا حد بالایی از سلامت مواد غذایی و یا حتی مکان تهیه این مواد غذایی اطمینان حاصل کرد.
مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت گفت: افراد اکیپ می توانند در صورت مشاهده غذاهای کم کیفیت یا بی کیفیت مواد غذایی را در مکان معدوم کنند.
سیدرضا غلامی افزود: همچنین رستوران ها و اماکن عرضه غذایی موظف به استفاده از ظروف آلومینیومی و گیاهی در  مواد غذایی بالای 45 درجه حرارت هستند که هموطنان در صورت مشاهده می توانند مراتب را به سامانه 190 گزارش دهند.
مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت همچنین در خصوص استفاده از قلیان و اماکن عرضه قلیان نیز گفت: عرضه قلیان و به طور کلی دخانیات در رستوران ها و اماکن عرضه مواد غذایی ممنوع است و اماکن عمومی عرضه مواد غذایی حق عرضه هیچ گونه دخانیات را ندارند مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به سامانه 190 گزارش دهند تا با متخلفان برخورد و در صورت لزوم به مراجع قانونی ارجاع داده شوند.