یکی از مواردی که رستوران ها را برای جذب مشتریان، محبوب میکند، تمیزی، پاکیزگی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت و تازه است. اما متاسفانه در برخی از نقاط کشور شاهد پلمپ شدن برخی از این رستوران ها هستیم که به دلیل استفاده از مواد نامرغوب و همچنین آلودگی بسته میشوند.

یکی از رستوران های معروف در شهرستان جهرم، به دلیل استفاده از گوشت فاسد در تهیه ی غذا، پلمپ شد. خبرگزاری برنا در یکی از گزارشات خود ، خبر از پلمپ شدن این رستوران معروف داد. به گفته ی رئیس اداره دامپزشکی جهرم، این رستوران که از رستورانهای معروف شهرستان جهرم محسوب می شود با استفاده از گوشتهای چرخ شده فاسد و کپک زده و مخلوط کردن آن با گوشت گاو و مرغ اقدام به تهیه غذا  و عرضه به مشتریان می کرد که با هوشیاری بازرسان دامپزشکی جهرم، تخلف فوق کشف و پرونده مسئولین رستوران جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

همچنین دکتر حسین رازقیان بیان کرد که  نظارت قبل از طبخ بر فرآورده های خام دامی که در رستورانها، کبابی ها و اغذیه فروشی ها استفاده می شود بر عهده بازرسان دامپزشکی است و این مراکز موظفند مستندات و گواهی بهداشتی محل و مرجع تهیه این فرآورده ها را به مامورین ارائه کنند