علاقه مندان به ارتفاع و قدم زنی در آن، میتوانند در یک شب تهرانگردی، به یک منطقه ی جنگلی زیبا در شرق تهران بروند، و آن جایی نیست جز پارک جنگلی لویزان یا همان شیان. در این جنگل زیبا و پیچ در پیچ، رستورانی وجود دارد که بام شیان نام رفته است. برای آشنایی بیشتر ادامه ی مطلب را دنبال کنید.

معرفی رستوران : رستوران بام شیان

در ورودتان به شیان و گذر از راه پیچ و تاب خورده، به یک هتلی در این پارک خواهید رسید که در کنار آن رستورانی وجود دارد که بام شیان نام دارد. این رستوران برای کسانی که دوست دارند صرف غذا در ارتفاع را تجربه کنند، بسیار مناسب است. البته باید این نکته را متذکر شد که منظور از ارتفاع ،نه آن اتفاع بسیار بلندیست که شما را بترساند، اما شما میتوانید تهران را در زیر پای خود داشته باشید. این رستوران در دو فضای سربسته و میز و صندلیهایی در فضای آزاد از مهمانان خویش پذیرایی میکند که البته چشم انداز فوق العاده ی آن در شب آن هم در فضای باز، واقعا زیباست.
رستوران بام شیان ظرفیت پذیرایی از 160 نفر را دارد که طبقه ی اول 90 نفر پذیرایی میکند. در حوالی رستوران جای پارک وجود دارد و کادر آن در کمال ادب از شما پذیرایی میکنند. در این رستوران شما میتوانید انواع غذاها از کباب، جوجه گرفته تا انواع ساندویچ ها مانند همبرگر و چیز برگر و چند نوع پیتزا را با نوشیدنی های مختلف و مخلفات سفاش دهید. هیچ نگران طعم و کیفیت غذا نباشید، چرا که سر آشپز بسیار ماهری به شما خدمت میکند. قیمت منوی این رستوران متوسط رو به بالاست و در 10 درصد حق سرویس به صورت حساب شما اضافه میشود اما از شما هیچگونه مالیات بر ارزش افزوده از شما دریافت نمیشود. این رستوان میتواند تجربه ای فوق العاده از یک محیط دنج اما صمیمی با چشم اندا بسیار خوب ، در دل جنگل آن هم با آب و هوای مناسب در اختیارتان قرار دهید. شما میتوانید همه روز از ساعت 12 الی 22 به این رستوران مراجعه کنید و همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22947918 تماس حاصل کنید.
آدرس رستوران : تهران، امام علی شمال، بعد از همت، ورودی لویزان و شیان، پارک جنگلی شیان، جنب هتل شیان

رستوران بام شیان

رستوران بام شیان

رستوران بام شیان

رستوران بام شیان

رستوران بام شیان

رستوران بام شیان

رستوران بام شیان

رستوران بام شیان

اما شیان کجاست؟

این محله که در اصل دهکده بوده است، در جنوب قلعه سردار و مشرق مبارک آباد قرار دارد و از آبادی های قدیمی شمیران است که از قدیم بیش تر به قلعه شیان شهرت داشت.
این پارک جنگلی یکی از جاذبه های گردشگری تهران است و در روز بازدید کنندگان زیادی از سراسر تهران به آن میروند. به این پارک که وارد شوید ،بایک مسیر پیچ در پیچی رو به رو میشوید که شما را به ارتفاع بیشتری در دل جنگل میبرد. در مسیر که میروید، تعدادی آلاچیق را خواهید یافت که بسیاری در آنها مستقر شده و پیکنیک به راه انداخته اند. هر چه به ارتفاع بیشتری بروید، بر تعداد آلاچیق ها افزوده میشود. البته در اعماق جنگل و در دل آن فضا کمی فرق میکند. اگر مایلی تا پیکنیک را در مکانی دنج تر تجربه کنید، از مسیری که رو به پایین میرود، به دل جنگل بروید و در آلاچیق های آن قسمت مستقر شوید.
در این پارک برای امنیت بیشتر خانواده ها، پایگاه پلیس وجود دارد و در چند نقطه از این پارک، تعدادی سرویس بهداشتی تعبیه شده است. این پارک از شمال به بزرگراه شهید بابایی، از جنوب به شمس آباد، از شرق به بزرگراه شهید باقری و از غرب به ده لویزان محدود می شود و در شب ها چشم انداز بسیار زیبایی از تهران را به نمای میگذارد.

شیان

شیان

شیان

شیان