این روزها که ایرانی ها سعی دارند هر جور شده خودشان را به کازان روسیه برسانند تا هر جور شده بازی ایران و اسپانیا را در جام جهانی روسیه تماشا کنند.

کازان یکی از شهرهای قدیمی روسیه با فرهنگ غنی است که میتوان انواع خوراکی های اصیل روسی را در آنجا مزه کرد. این شهر که پایتخت تاتارستان است رستوران های متعددی دارد که درادامه چند مورد از آنها را معرفی میکنیم.

دوبرایا استولوایا؛ کازان

این رستوران اغلب به خاطر غذاهای ارزانش نادیده گرفته شده است، رستوران دوبرایا استولوایا یک غذاخوری ساده است که از دوران شوروی مشغول به کار بوده است. روسی تنها زبانیست که کارکنان این رستوران می توانند صحبت کنند اما آنها در نهایت تلاششان را می کنند تا این مشکل زبان را حل کنند و بتوانند سفارش مشتریانشان را بگیرند.

سوپرمارکت باختله

یکی از بهترین گزینه ها برای زمانی که می خواهید کم خرج کنید و یا عجله دارید و زمان نشستن در رستوران ها را ندارید رفتن به سوپرمارکت های زنجیره ای است، باختله قسمتی دارد که در آن انواع کیک و دسر قرار گرفته که همانند شیرینی های خانگی خوشمزه است. همچنین در همین قسمت می توانید نان های مختلفی را نیز بیابید و انواع غذاهای آماده و سالاد را که آماده بردن هستند انتخاب کنید.

رستوران های ارزان کازان

رستوران های ارزان کازان

کافه چاک چاک

یک غذاخوری دیگر در کازان که سلف سرویس و در عین حال ارزان است کافه چاک چاک است. غذاهای این کافه همیشه تازه و آماده سرو هستند بنابراین شما می توانید غذای مورد نظرتان را خودتان بکشید و مشکلی در برقراری ارتباط و ندانستن زبان نخواهید داشت. دسرها و شیرینی های خوشمزه ای نیز در این کافه سرو می شود، چاک چاک که نوعی شیرینی سنتی و ملی تاتاری در روسیه است نیز در این کافه سرو می شود.

سنترال مارکت

اگر می خواهید کمی بیشتر با مردم محلی وقت بگذرانید سنترال مارکت می تواند انتخاب خوبی برایتان باشد چرا که علاوه بر غذاهای خوشمزه ای که می توانید در آن بیابید با مردم کازان نیز بیشتر آشنا می شوید. همچنین در سنترال مارکت کازان می توانید غذاهای سنتی تاتار را نیز امتحان کنید. پیلاف (Pilaf) را امتحان کنید ، غذایی که از ترکیب سبزیجات و میوه تهیه می شود.

بیلیار

بیلیار یکی دیگر از رستوران های زنجیره ای است که علاوه بر منوی خارق العاده ای که دارد دکور زیبای آن نیز چشمگیر است. فضای داخلی این رستوران شبیه به یک کابین روستایی است که به شکلی سنتی با وسایل و ابزار خانگی دکور شده است. غذاهای سنتی تاتار در این رستوران سرو می شود که از آنها می توان به مانتی، چاک چاک یا echpekmoks اشاره کرد.