رستوران های خوب چه فضایی دارند

جذاب شدن فضای رستوران ایجاد می شود؟ فضای یک رستوران می تواند نقش بسیار مهمی را در جذابیت آن بازی کند و این کاملا متفاوت از فضایی است که در اتاق غذاخوری منزل مد نظر دارید. مواد غذایی توجه ویژه ای را به خود جلب می کند، زیرا مهمانان مخاطبان خود می شوند. فاکتورهایی مانند موسیقی، نورپردازی، آثار هنری و فاصله بین میزها برای ایجاد آسایش، صمیمیت و حتی لحظات عاشقانه بسیار تاثیر گذارند.

فضای رستوران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این نکته ی بسیار کلیدی است. روشنایی و نورپردازی رستوران باید مناسب باشد، دکوراسیون داخلی رستوران باید به خوبی اجرا شده باشد، راحتی باید فراهم باشد و همه چیز می بایست در سر جای خود قرار گرفته باشد. اینکه شما به این موضوع ها اهمیت ویژه ای دهید از اولویت ها است، هیچ مهم نیست که چقدر سرتان شلوغ است، باید بیش از هرچیزی به فضایی که در رستورانتان حکم فرماست، اهمیت دهید.

 

چه مواردی به جذاب شدن فضای رستوران کمک می کند؟

چه مواردی به جذاب شدن فضای رستوران کمک می کند؟

فاصله بین میزها را رعایت کنید

این نکته بسیار مهم است که میز و صندلی های مشتریان چسبیده به هم نباشد. باور کنید یا نه، مشتریان به فاصله مناسب بین میزهای غذاخوری اهمیت بسیاری می دهند. اگر میزغذاخوری بزرگی در فضای رستوران قرار می دهید، نباید رضایت مشتریان را قربانی پذیرایی از مشتریان بیشتر کنید. حتی اگر می خواهید برای پذیرایی از مشتریان بیشتر، به سراغ میز و صندلی های رستورانی کوچک می روید، نباید فضای مناسب غذا خوردن را از مشتریان خود دریغ کنید. این نکته را همیشه مد نظر قرار دهید، یک مشتری ناراضی می تواند تعداد زیادی از مشتریان شما را بگیرد.

آثار هنری را فراموش نکنید

به تزئین رستوران خود اهمیت دهید. گاهی لازم است از وسایل دکوراتیو مناسب رستوران مانند آثار هنری، تابلوهای زیبا، ریسه ها و مجسمه های مختلفی استفاده کنید تا فضای بهتری را در رستوران حاکم کنید.

اندروس می گوید: ” این موضوع خلق و خوی مهمانان شما را تغییر می دهد. همچنین به آنها یک نقطه نظر مورد علاقه ارائه می دهد. هیچ چیز بدتر از خیره شدن به یک دیوار لخت نیست. شما می بایست در هر اتاق یک نقطه کانونی زیبا ایجاد کنید تا فضای بهتری را برای مشتریان خود بسازید.

طراحی داخلی رستوران را فراموش نکنید

هیچ کس دوست ندارد در فضایی قرار گیرد که از نظر طراحی هیچ چیز در آن دیده نمی شود. یک مکان بدون طراحی داخلی بی روح و کسالت آور است، شلوغ است، شلخته و به هیچ عنوان القا کننده حس خوب نیست. لازم است حتما از بهترین مشاوران طراحی داخلی رستوران استفاده کنید و از آن ها بخواهید فضایی را متناسب با نوع رستوران شما طراحی کنند. به این منظور استفاده از پالت های رنگی ویژه، ایجاد آبنما، ساخت باغچه، سفارش میز و صندلی های ویژه رستوران شما، دیوارهای چوبی و بسیاری دیگر می تواند ایده های فوق العاده ای باشد.

چه مواردی به جذاب شدن فضای رستوران کمک می کند؟

چه مواردی به جذاب شدن فضای رستوران کمک می کند؟

 

موسیقی

فضای رستوران از مهمانان بیرون می آید، صدای لیوان ها، صدای قاشق و چنگال ها، همگی می تواند در ایجاد رستورانی خوب تاثیر خواهد داشت. گاهی لازم است که در رستوران ها هیچ موسیقی برگزار نشود. چرا که این صدای بهم خوردن قاشق ها و چنگال هاست که می تواند به خودی خود آرامش بخش باشد. اما به تناسب برخی از رستوران ها لازم است که از یک گروهی موسیقی دعوت به عمل آید. به عنوان مثال، کسانی که برای صرف به غذا به رستوران های سنتی می روند، دوست دارند یک موسیقی زنده سنتی هم پخش شود.

نورپردازی رستوران

نورپردازی رستوران یکی از راه ها برای ایجاد فضایی آرامش بخش در رستوران است. در برخی از رستوران ها نباید از چراغ های تند و زننده استفاده کرد. رستوران های کلاسیک نیازمند نورپردازی ملایم است مخصوصا اگر پایان شب پیش روست.

در کل نورپردازی رستوران باید به گونه ای باشد که چشم های مشتریان را آزرده نکند، بلکه نورپردازی باید به صورتی باشد که مشتریان را در آرامش قرار دهد و احساس ریلکس بودن کنند.

چیدمان میزغذاخوری

اینکه میز غذاخوری رستوران را چگونه بچینید، بسیار مهم است. از طراحی میز غذاخوری آن هم شلوغ و به هم ریخته جلوگیری کنید. فضاهای مناسبی برای غذاخوردن مهمانان خود فراهم کنید. ظرف و ظروف های متناسبی را برای غذاخوردن انتخاب کنید که آسایش را برای مهمانانتان به ارمغان آورد. دقت داشته باشید که راحتی مهمانان شما اولین چیزی است که باید مد نظر قرار دهید.

چه مواردی به جذاب شدن فضای رستوران کمک می کند؟

چه مواردی به جذاب شدن فضای رستوران کمک می کند؟

 

فضا را متناسب با هر سلیقه ای ایجاد کنید.

تنها به یک قشر از مراجعین بسنده نکنید، قرار است شما میزبان مشتریان مختلفی باشید پس در طراحی و ارائه خدمات به فکر افراد مختلفی باشید. در رستوران شما همه باید احساس خوشایندی داشته باشند.

کارکنان را آموزش دهید.

کارکنان حرفه ای که مراقب اوضاع هستند را استخدام کنید، آن ها را اموزش دهید و انگیزه های فوق العاده ای در آنان ایجاد کنید به گونه ای که در صورت غیبت شما، چشمایتان در رستوران باشند.

چه مواردی به جذاب شدن فضای رستوران کمک می کند؟

چه مواردی به جذاب شدن فضای رستوران کمک می کند؟

نتیجه گیری:

همان طور که مشاهده کردید، عوامل مختلفی در ایجاد حسی خود در رستوران دخیل هستند و این فضای رستورانی است که در کنار منوی خوب مشتریان را به شما وفادار می کنند. لازم به ذکر است که بهره گیری از بهترین مشاوران راه اندازی رستوران هم می تواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری سازد. ما الفبای رستورانی را به شما پیشنهاد می کنیم و از شما دعوت می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

 

منبع :
https://www.elitetraveler.com/finest-dining/what-makes-a-good-restaurant-atmosphere