آداب غذا خوردن بسیار مهم هستند و باید آنها را رعایت کرد خصوصا آنکه در جایی مثل میهمانی یا رستوران باشید. اگر به ژاپن رفتید و خواستید سوپ بخورد و بغل دستی شما رشته ها را با هورت بالا کشید و قورت داد دلیلی برای بی ادبی آن شخص ندانید چون ژاپنی ها همه این کار را می کنند.

در هر کشوری سنت های خاصی وجود دارند که گاهی از نظر دیگران چندان مودبانه نیستند اما برای اهالی آن کشور بسیار جالب و دوست داشتنی هستند.

در این نوشته در مورد سنت های عجیب غذا خوردن در چند کشور می خوانیم که روش های غیر معمولی دارند.

در چین همه غذا نباید خورده شود

همه میدانیم که اگر غذا را تا ته نخوریم و ته بشقاب بماند کار دستی نیست و اسراف است. اما چینی ها عادت دارند کمی از غذا را ته ظرف باقی بگذارند تا به این ترتیب به میزبان احترام گذاشته باشند.

چینی ها معتقدند اگر غذا را تا ته بخورند میزبان احساس می کند که میهمان سیر نشده و خجالت می کشد. از این رو حتی اگر کاملا سیر هم نباشید در چین لازم است مقداری از غذا را ته ظرف باقی بگذارید تا به میزبان بی احترامی نشود.

سنت های عجیب عذا خوردن

سنت های عجیب عذا خوردن

در هند تشکر نکنید

در هند لازم نیست برای غذای خوشمزه ای که میخورید تشکر کنید. همه هندو ها را مردمی با ادب و همیشه در حال تشکر می دانند در حالی که هندوها اصلا تشکر در فرهنگشان ندارند خصوصا برای غذا. البته اینکه تشکر کنید هیچ مانعی ندارد اما اگر این کار را نکنید هم اصلا به کسی بر نمیخورد چون خودشان این کار را نمی کنند.

میکدن رشته در ژاپن

مکیدن آش رشته در ایران می تواند حتی یک پس گردنی از بغل دستی را هم به دنبال داشته باشد اما در ژاپن نه! ژاپنی ها در غذاهای مختلفشان از رشته استفاده می کنند و به راحتی در ملاعام رشته هایشان را می مکند و با سر و صدای بلندی غذا می خورند. ماجرا از این قرار است که نه تنها ژاپنی ها از شنیدن چنین صداهایی اذیت نمی شوند بلکه آن را نشان دهنده ی لذیذ بودن غذا می دانند و تصور می کنند که آن فرد در حال لذت بردن از طعم غذای خود است.

در مصر به غذا نمک و فلفل نزنید!

معمولا ما ایرانی ها پیش از آنکه غذا را بچشیم نمکدان را به دست میگیریم و کمی نمک به غذا می افزاییم. حواستان باشد اگر روزگاری گذرتان به مصر خورد و خواستید به غذا نمک بزنید این یعنی توهین بزرگی به میزبان! نه تنها نمک بلکه فلفل و سایر ادویه جات را به غذا اضافه نکنید که آشپز ناراحت خواهد شد.

آنها معتقدند که این کار به معنای آن است که به آشپز بگوییم تو چیزی از آشپزی نمیدانی و من باید طعم غذا را تعییر دهم.