قیمت میزهای چوبی پذیرایی را می توانید با یک جستجوی ساده در وب سایت های اینترنتی به دست بیاورید.

اگر قصد خرید یک میز شیک و با طول عمر بالا برای سالن پذیرایی منزل خود دارید، توصیه می کنیم حتما از میزهای با چوب مرغوب استفاده کنید. این میزها جلوه ی عالی به فضای سالن شما بخشیده و اگر با خوراکی ها و شیرینی ها جذاب و انگشتی تزئینشان کنید، نمای جذاب تری به خود می گیرند.

در این مطلب و مطالب بعدی قصد داریم به آموزش چندین نوع شیرینی ظریف مناسب برای پذیرایی بپردازیم. نوبت امروز به روش تهیه خرما شکلاتی می رسد.

 

مواد لازم برای تهیه خرما شکلاتی

75 گرم کره
یک پیمانه شیره خرما
یک عدد تخم مرغ
1 و نیم پیمانه آرد
یک سوم پیمانه پودر کاکائو
یک چهارم قاشق چای خوری وانیل
یک قاشق چای خوری بکینگ پودر
پودر کاکائو و شکلات شیری

 

روش تهیه خرما شکلاتی

روش تهیه خرما شکلاتی

روش تهیه خرما شکلاتی

قبل از هر کاری کره را در یک ظرف مناسب ذوب کرده و کناری قرار دهید تا کاملا خنک شود، و بعد از آن شیره ی خرما، تخم مرغ و وانیل را به آن اضافه کرده و مواد را با همزن، بزنید تا به خوبی مخلوط و یکنواخت شوند.

اکنون یک ظرف دیگر برداشته و مواد آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائو را ۳ بار با هم الک کنید، سپس آن را در ۳ نوبت به مواد اضافه کرده، خوب هم بزنید تا باز مواد به خوبی یکدست شده و خمیر یکنواختی حاصل شود. خمیر ایجاد شده را جمع کرده و آن را داخل یک کیسه فریزر قرار بدهید و به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد.

پس از سپری شدن یک ساعت خمیر را از یخچال در آورید. فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن بگذارید تا داخلش گرم شود. حالا از خمیر گلوله های کوچکی بردارید و آنها را در دست گرد کنید. گلوله ها را بافاصله در سینی فر که داخل آن کاغذ روغنی انداخته اید، قرار دهید.

سینی را به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر جای دهید تا شیرینی ها آماده شوند، سپس آن ها را از فر درآورید.

بعد از خنک شدن، شیرینی ها را از سینی جدا کرده و در ظرف مورد نظر خود بچینید. شما می توانید این شیرینی ها را با شکلات شیری و پودر کاکائو به شکل مورد علاقه و با سلیقه ی خود تزئین کرده و شکل دهید.