نان خامه ای یکی از شیرینی های محبوب ایرانی هاست که برای پذیرایی میزهای غذاخوری همیشه جذاب و محبوب افرادی که گردهم آمده اند، قرار دارد.

 

مواد لازم:

200 گرم آرد
400 گرم آب
100 گرم روغن مایع
یک قاشق چای خوری عسل
یک خاشق چای خوری سرخالی بکینگ پودر
5 عدد تخم مرغ

 

میز غذاخوری | روش تهیه نان خامه ای

میز غذاخوری | روش تهیه نان خامه ای

روش تهیه نان خامه ای

در ابتدا آرد و بگینگ پودر را به صورت جدا جدا الک کرده و کنار بگذارید. سپس داخل یک تابه متوسط آب ریخته و تابه را روی حرارت قرار دهید.

پس از این که آب شروع به جوشیدن کرد، بلافاصله روغن مایع را داخل آن بریزید. و پس از این که روغن هم شروع به جوشیدن کرد، آرد را داخل آن ریخته و مرتب و تند هم بزنید تا به شکل خمیر دربیاید. این روال هم زدن خمیر باید برای چیزی در حدود 5 دقیقه ادامه یابد. احتیاج داریم خمیر کاملا پخته شده و قابلیت پف کردن پیدا نماید.

در مرحله ی بعد خمیر را روی یک سطح صاف پهن کنید و اجازه دهید تا سرد شود، بعد با کف دست خوب ورز بدهید. حالا عسل را به آن افزوده و مخلوط کنید. تخم مرغ ها را هم قبلا شکسته و داخل ظرف آماده بگذارید. بعد مقدار خیلی کمی از تخم مرغ ها را به خمیر سرد شده اضافه نموده و با دست ورز بدهید. فقط حواستان باشد تخم مرغ را خیلی کم اضافه کنید چندین بار تکرار کنید تا خمیر صاف شود.

اگر تخم مرغ را به یک باره اضافه نمایید، خمیر شما از بین خواهد رفت!

حالا از این خمیر داخل قیف با ماسوره ساده بریزید و با فاصله ۵ سانتی متر داخل سینی بچینید. و سینی را داخل فر با دمای 180 درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده است، قرار بدهید. پس از این که نان ها پخته شدند، آن ها را از فر خارج کرده و اجازه بدهید خنک شوند. سپس زیر نان ها را یک کوچولو سوراخ کنید و با خامه فرم گرفته یا حلوا پرکنید.