بسیاری از افراد ترجیح می دهند بجای چوب از مبلمان فلزی استفاده کنند حتی خرید صندلی فلزی را به نوع چوبی آن ترجیح می دهند. اگرچه فلز نسبت به وب استقامت بالایی دارد اما هر کدام در برخی موارد از دیگری برتری دارد. به طور کلی عموم مردم مبلمان چوبی را میپسندند. و می شود گفت کاربرد مبلمان فلزی بیشتر در خانه باغ و ویلاها است.

مبلمان فلزی تنوع طرح و جنس زیادی دارد. برای نمونه استفاده از آهن و آلومینیوم یا سایر فلزات و طرح های مشبک و … دست خریدار را برای انتخاب باز گذاشته است.

اما لوازم فلزی وقتی برای مدت طولانی در معرض آب قرار می گیرند عکس العملی شیمیایی از خود نشان می دهند و اکسید آهن یا زنگ زدگی به وجود می آید. بنابراین اگر نگذارید مبلمان فلزی تان در معرض رطوب و آب قرار گیرد می توانید از زنگ زدن آن جلوگیری کنید.

ترفندهایی برای نگهداری از مبلمان فلزی

نگهداری از مبلمان فلزی

نگهداری از مبلمان فلزی

سطح مبلمان را خشک نگهدارید
بهترین راه حل برای جلوگیری از زنگ زدگی مبلمان فلزی این است که حواس تان باشد مبلمان فلزی برای مدت طولانی خیس نماند یا در معرض رطوبت قرار نگیرد.

از اسپری ضد زنگ استفاده کنید
محصولی در بازار وجود دارد که هم ارزان است و هم از زنگ زدگی جلوگیری می کند. یک نوع اسپری سیلیکون پایه که یک لایه سیلیکون روی رنگ فلز مبلمان شما ایجاد و به این ترتیب از شکل گرفتن زنگ زدگی جلوگیری می کند. این اسپری زنگ زدگی را پاک نمی کند اما از زنگ زدن فلز جلوگیری می کند.

روکش کردن مبلمان فلزی
پیشنهاد می شود برای جلوگیری از تماس فلز مبلمان خود با آب، مبلمان فلزی خود را از بالا تا پایین روکش کنید. می توانید روکش هایی که مخصوصا برای میز و صندلی طراحی شده اند را به راحتی خریداری کنید. این روکش ها معمولا از مواد ضد آب مثل پارچه ی ریزباف ساخته شده اند.

میز و صندلی فلزی را تمیز کنید
3 قطره مایع ظرفشویی به یک کاسه کوچک آب گرم اضافه کنید و از آن برای تمیز کردن میز و صندلی های فلزی استفاده کنید. سپس آن ها را آب بکشید.