خرید تجهیزات کافی شاپ مدرن به شما کمک خواهد کرد تا کیفیت نوشیدنی و سایر خدمات تان را بالا ببرید. مشتری ها وقتی ببینند روز به روز کیفیت نوشیدنی و غذا ها بالا می روند و هدفتان رضایت مشتری است حتما کافی شاپ شما را به عنوان بهترین مکان برای صرف یک فنجان قهوه انتخایب خواهند کرد.

راهکارهایی وجود دارند که از لحاظ روانی مشتری ها را وادار می کنند که برای بار دوم و سوم و … هم پیش شما بیایند و به این ترتیب مشتری ثابت شما خواهند شد.

ارائه غذای با کیفیت
اگر دکور رستوران و خدمات رسانی به مشتری در حد اعلا باشد ولی غذا باکیفیت نباشد از جذابیت رستوران کم می کند. غذا همانند موضوعی مقدس است و جایگاه ویژه ای در بین خانواده ها دارد، بنابراین سعی کنید غذای با کیفیت و خوش طعم در اختیار مشتری قرار دهید. فراموش نکنید که بدون غذای خوب نمی توانید در رستوران داری موفق شوید.

جذب مشتری ثابت برای کافی شاپ

جذب مشتری ثابت برای کافی شاپ

به مشتری ثابت جایزه بدهید
زمانی که یک مشتری در یک هفته سه بار به رستوران شما می آید نشان میدهد رضایت مشتری سرمایه شماست. در مقابل پرداخت هزینه یک پرس غذا، دو وعده غذای کامل به وی بدهید.

دعوت از مشتریان بسیار وفادار به جشن های خصوصی
میزبانی از مشتریان وفادار و ثابت ایده بسیار خوبی در جذب و تداوم مشتریان است. مردم عاشق جشن های باشکوه و خصوصی اند چرا که تعهدی نخواهند داشت و همه چیز رایگان و عالی است. این جشن ها باعث حس صمیمیت بیشتر با مشتریان می شود.

پیشنهادات خاص به مشتریان بانفوذ و پر قدرت
رستوران ها محل بسیار مناسبی برای جلسات و کارهای گروهی هستند. برای مثال در یک جلسه که تعداد مشخصی دعوت هستند شما به راحتی می توانید از تعداد قابل انتظار مهمانان باخبر شده و به آنان سرویس عالی و بهتری ارائه دهید و در عین حال با مشتریان رابطه برقرار کرده و حتی تخفیف بدهید. در نهایت با بکارگیری مهارت می توانید مشتریان را جذب کرده و جزو مشتریان ثابت خود کنید.

پاداش برای مشتریان ثابت
همانطور که به هنگام مراجعه به کارواش با برگه های تبلیغاتی این مضمون: بعد … بار مراجعه ماشین شما رایگان شسته می شود، روبرو می شوید شما نیز می توانید تبلیغی مشابه این نمونه پیشنهاد دهید.

مزایای ویژه
یکی از مزایای ویژه ارائه تخفیف های عالی و نصف قیمت است. چرا روزها یا شب هایی را برای تخفیف شگفت انگیز نوشیدنی، خوراک یا کل منو تخصیص نمی دهید. این تخفیف ها سبب بازگشت چند باره مشتریان به رستوران می شود.

برنامه های شبانگاهی خاص
شب هایی را برای برنامه های خاص و جذاب در نظر بگیرید. مثلا پخش موسیقی فرانسوی با پوشیدن کلاه های مخملی و تی شرت های راه راه بر تن کارمندان رستوران. این نمونه بسیار بارز و جذاب برای داشتن شبی رویایی است.