در این روزهای سرد زمستانی، بازار لبوفروش های خیابانی داغ بوده و هر گاه از کنار یکی از این دست فروش ها با چرخ های لبو رد می شویم؛ بخار بلند شده از لبوهایی که به سیخ زده شده اند، وسوسه مان می کند که یکی خریده و در سرمای هوا از داغی و خوشمزگی آن لذت ببریم.

اما پخت لبو در منزل و خوش رنگی آن روی میز چوبی آشپزخانه نیز چیزی نیست که بخواهیم از خیر آن بگذریم.

برای پخت لبو در منزل چندین روش وجود دارد که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم.

روش اول

چغندرها را شسته و پس از این که سر و ته آن ها را با چاقو زدیم، در یک قابلمه پر از آب قرارشان می دهیم.

البته اندازه ی آب می باید به حدی باشد که یک سوم لبوها از آبی بیرون زده باشند.

قابلمه را روی شعله ی آتش گذاشته و چیزی نزدیک به 2 ساعت برای پخت آن زمان می دهیم. توجه داشته باشید که حتما درب قابلمه را هنگام پخت روی آن بگذارید.

در صورتی که در این دو ساعت لبوها پخته شد، آن ها را از آب خارج کرده و پوستشان کنده و به اندازه های دلخواه برش بزنید.

روش های پخت لبو

روش های پخت لبو

اگرچه خود چغندر شیرین بوده و پس از پخته شدن طعم شیرینی به خود می گیرد، اما اگر مایل باشید لبوها طعم باز شیرین تری داشته باشند، می توانید پس از پخته شدن مقداری شکر روی آن ها پاشیده و اجازه دهید چند قل دیگر بزنند.

 

روش دوم

در این روش به کمک فر برای پختن لبوها اقدام می کنیم به این شیوه که لبوها را به خوبی شسته و آن ها را درون فویل آلومینیومی می پیچیم. سپس آن ها را داخل فر با دمای 180 درجه ی سانتی گراد قرار داده و برای 45 دقیقه به آن زمان پخت می دهیم.

پس از این که لبوها پخته شدند، آن ها را از داخل فویل بیرون آورده و پس از پوست کندن نوش جان می کنید.

روش های پخت لبو

روش های پخت لبو

روش سوم

در این روش می توانید به وسیله ی بخارپز کردن چغندرها را بپزید.

به این صورت که لبوها را شسته و کاملا پوست بکنید. سپس آن ها را داخل سبد بخار پز چیده و چیزی نزدیک به یک ساعت زمان پخت برای آن در نظر بگیرید. در این روش نیز لبو طعم بسیار خوبی گرفته و باز اگر بخواهید می توانید با شکر پاش، مقداری شکر روی تکه های چغندر پاشیده و در نهایت طعم شیرین تری از آن به دست بیاورید.