لقمه ای که قصد آموزش آن را داریم ظاهری شبیه به سوشی دارد اما نه اشتباه نکنید، این لقمه یک استیک است آن هم از نوع بسیار خوشمزه. در ادامه با ما همراه شوید.

 

 

لقمه ی استیکی

 

 

مواد لازم برای 4 نفر

 

 

۷۰۰ گرم استیک گوساله

 

 

برای سس:

 

 

⅓ پیمانه روغن زیتون

⅓ پیمانه سرکه بالزامیک

۴ حبه سیر

⅛ قاشق چایخوری فلفل سیاه

نمک دانه درشت

 

 

سبزیجات:

 

 

۳ عدد فلفل دلمه ای

۳ حبه سیر رنده شده

۴ عدد پیازچه

 

 

برای سس بالزامیک:

 

 

۱ ساقه رزماری

نصف پیمانه سرکه بالزامیک

۱ قاشق چایخوری شکر

 

 

با این غذا میز غذاخوری آشپزخانه تان را حرفه ای کنید

 

 

طرز تهیه

 

اول از همه گوشت های استیک را روی یک لایه ورقه روغنی روی تخته قرار داده و یک لایه دیگر کاغذ روی آن بگذارید. سپس از بیفتک کوب استفاده کرده و آن را بکوبید تا کاملا نازک شود.

حال باید گوشت ها را درون کیسه های پلاستیکی زیپ دار بریزید و روی آن روغن زیتون، سرکه، سیر، پرک فلفل قرمز و نمک و فلفل سیاه بریزید. در کیسه را ببندید و ان را خوب تکان دهید تا مواد حسابی به خورد هم روند. سپس آن را به مدت ۱ ساعت درون یخچال قرار دهید.

حال تابه ای بزرگ آورده و درون آن روغن زیتون بریزید و فلفل دلمه ای ها را که به شکل نوارهای باریک برش داده ای به همراه نمک و فلفل سیاه روی حرارت بالا تفت دهید. سپس سیر را نیز به آن افزوده و 3 دقیقه دیگر تفت دهید. بعد از آنکه فلفل ها نرم شدند آن ها را کنار گذاشته تا خنک شوند.

رزماری را درون تابه داغ بیندازید تا طلایی شود. سپس سرکه بالزامیک و شکر را بیفزایید. پس از ۱ تا ۲ دقیقه شعله را خاموش کنید.

بعد از این مراحل ،میبایست استیک ها را از درون کیسه و مواد بیرون بیاوریدو دو طرف آن را نمک و فلفل سیاه بپاشید. سپس فلفل دلمه ای های سرد شده و یک ساقه پیازچه را روی گوشت گذاشته و رول کنید و آن را با خلال دندان محکم کنید.

تابه گریل را داغ کرده و سپس رول استیک ها را به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه بپزید. در دو دقیقه باقیمانده به پخت کامل غذا، با قلم مو روی استیک ها سس بالزامیک بمالید. آن ها را ۵ دقیقه کنار بگذارید تا خنک شوند سپس برش داده و سرو کنید.