هنگامی که یک غذای خوشمزه درست میکنید، برای دل نشین کردن طعم غذا و رنگین کردن سفره و خوردن چیزی غیر از غذاهای سنگین، میبایست سالاد و ماسیت در سفره تان قرار دهید. اما همانطور که میدانید، سالاد ها انواع و اقسام گوناگونی دارند، شما میتوانید یک سالاد ساده مثل سالاد کاهو درست کنید و یا اینکه سالاد های سنگین تری درست کنید که خود آنها به گونه ای سیر کننده هستند. ما امروز در ادامه ی مطلب قصد داریم تا نمونه ای ازیک  سالاد خوشمزه را که میتوانید در کنار غذاهایتان قرار داده و از آن لذت ببرید را به  شما آموزش دهیم، پس ویکی فودز را دنبال کنید.

سالاد مرغ

سالاد مرغ

یک سالاد خوش طعم

معمولا از قدیم، سالادی که در آن از مرغ استفاده میشد، یک طعم به خصوصی داشت . سالادی که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم نیز سالادیست که در آن از مرغ استفاده شده است و یک سبک کلاسیک دارد . این سالاد خود میتواند به عنوان یک میان وعده استفاده شود و هم میتواند در کنار غذا نیز سرو شود . همچنین در این سالاد میتوان از برگ های سبزی مختلفی نیز استفاده شود.
برای تهیه ی این سالاد به مواد زیر نیاز دارید:

سیب قرمز نگینی خرد شده : 500 گرم
آب لیموی تازه : 3 قاشق غذاخوری
مایونز کم چرب : 150 میلی لیتر
مغز کرفس : 1 عدد
پیاز شالوت حلقه شده : 4 عدد
سیر له شده : 1 حبه
مغز گردو خرد شده : 90 گرم
گوشت مرغ پخته مکعبی خرد شده : 500 گرم
مغز کاهو : 1 عدد
فلفل : به میزان لازم
برش های سیب و مغز گردو : جهت تزیین

اما نوبت به طرز تهیه ی این سالاد مرغ مخصوص میرسد:
در ابتدا سیب ها را به همراه یک قاشق غذاخوری سس مایونز و آبلیمو درون کاسه ای بریزید و آنا را برای مدت 40 دقیقه کنار بگذارید. سپس به سراغ مغز کرفس ها رفته و آنها را بهشل باریکه های ورق خرد کنید. سپس آنها را به همراه پیاز شالوت ، سیر و مغز گردو به مخلوط سیبی که آماده کرده اید اضافه کنید و آنها را خوب به هم بزنید تا حسابی مخلوط شوند. حالا باقیماده ی مایونز را نیز به این مخلوط اضافه کنید و آنها را کاملا با یکدیگر مخلوط کنید. حالا میبایست گوشت مرغ پخته شده را به این مواد اضافه کنید.
یک کاسه ی شیشه ای بزرگ و یا هر ظرفی که مایلید تا سالاد را در آن سرو کنید را آورده، کف آن را با کاهو بپینید. حال سالاد مغی که آماده نمودید را در وسط ظرف ریخته، روی آن کمی نمک بپاشید و دور آن را با برشهایی از سیب و همچنین مغز گردو تزئین کنید.
از آنجایی که طعم پیاز شالوت کمی تند و تیز است، میتوانید برای گرفتن این تند و تیزی، از پیازچه در این سالاد استفاده کنید.
خوردن سالاد فواید زیادی دارد. اگر سالاد ها را در میان وعده مصرف کنید، به دلیل آنکه با میزان کالری کمی که دارد، حجم زیادی از معده را میگیرد، باعث احساس سیری در فرد میکند که این سبب کاهش اشتها و کاهش وزن میشود. ضمنان خوردن سالاد به دلیل داشتن مقدار زیادی از سبزی های پر خاصیت، به سلامتی بدن کمک بسیاری میکند و سبب بهبود عملکرد دستگاه گوارش میشود. البته برخی از افراد بر این باورند که خوردن سالاد ها سبب گشاد شدن معده میشود که گفته میشود این برداشت، برداشت کاملا نادرستی است.