چنانچه شما آن دسته از افراد هستید که میل عجیبی به سیب زمینی دارند، می توانی یک سالاد خوشمزه درست کنید که ماده ی اصلی آن سیب زمینی است، راحت تر بگوییم، یک سالاد سیب زمینی خوشمزه درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

مواد لازم (۲۰ تا ۲۵ نفر)

۲٫۵ کیلوگرم سیب زمینی کوچک
۱ قاشق غذاخوری نمک
روغن زیتون

برای سالاد

۳ قاشق غذاخوری سرکه سیب
۱ قاشق چایخوری فلفل سیاه
نصف پیمانه مایونز
نصف پیمانه خامه ترش
۳ عدد تخم مرغ سفت خرد شده
نصف پیمانه بیکن پخته و خرد شده
نصف پیمانه پیازچه خرد شده
۲ قاشق غذاخوری خردل
پاپریکا

طرز تهیه
در ابتدا فر را در دمای 190 درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود. حال به سراغ سیب زمینی ها رفته، آنها را شسته و خشک کنید. کاسه ای بزرگ آورده و سیب زمینی ها را درون آن بریزید. درون هر سیب زمینی با چنگال سوراخ ایجاد کنید.
سپس روغن زیتون را به کاسه افزوده و خوب هم بزنید تا سطح تمامی سیب زمینی ها به روغن آغشته شود.
حال آنها را درون فویل بپیچید و درون سینی قرار دهید و برای مدت 45 الی 60 دقیقه درون فر قرار دهید تا حسای مغز پخت شوند.
سپس آنها را از فر خارج کنید و کنار بگذارید تا خنک شوند. یک سوم بالای هر کدام از آن ها را با چاقو برش داده و کنار بگذارید. با استفاده از اسکوپ، یا قاشق، داخل سیب زمینی ها را خالی کنید. سپس درون سینی فر بچینید.
حال سیب زمینی های خرد شده را درون کاسه ای بزرگ بریزید. بعد سرکه سیب را روی آن بریزید و خوب هم بزنید. فلفل سیاه، مایونز، خامه ترش، تخم مرغ ها، بیکن، پیازچه و خردل را اضافه کرده و هم بزنید.
به وسیله ی قاشق مخلوط درون سیب زمینی هایی که شکمشان را خالی کرده بودید بریزید. سالادتان را برای مدت ی ساعت درون یخچال قرار دهید. برای سر روی سیب زمینی ها پاپریکا پاشیده و سرو کنید.