انتخاب میز تالاری یا میز و صندلی ناهارخوری با کیفیت و زیبا تاثیر زیادی در زیباسازی دکوراسیون داخلی دارد. چه بخواهید یک تالار را تزیین کنید و چه منزلتان را برای غذا خوردن احتیاج به میز و صندلی مناسب این کار دارید. انواع میز نهار خوری وجود دارد و البته سبک های مختلف!

به صورت کلی میز و صندلی که برای غذا خوردن انتخاب می شود باید ارتفاع و راحتی مناسب را داشته باشد. طوری که میهمان با نشستن پشت میز بدون هیچ مشکلی غذا بخورد. زیبایی میز و صندلی نهار خوری نیز بی شک بسیار مهم است. معمولا فضایی که در آنجا قرار می دهند را تحت تاثیر قرار داده و باید متناسب با محیط باشند.

استحکام و ثابت ماندن میز بستگی به جنس چوب و پایه های آن دارد. باید در زمان خرید به ایستایی میز و مقاومت آن در برابر تکان خوردن و ضربه دقت داشت.

بیشتر بخوانید: نکات مهم راه اندازی رستوران

میز های غذا خوری در اشکال مختلفی وجود دارند برخی گرد یا بیضی شکل هستند، بعضی ها مستطیل و مربع. برای هر فضایی میز متناسب با آنرا باید انتخاب کرد. در فضاهای محدود معمولا میز های بیضی شکل بیشتر کاربردی هستند و این در حالی است که میزهای مربعی و مستطیل بیشترین فضا را اشغال می کنند.

میز و صندلی ناهارخوری کلاسیک و سلطنتی

میز و صندلی ناهارخوری سلطنتی

میز و صندلی ناهارخوری سلطنتی

همانطور که پیش تر اشاره شد سبک های مختلف دکوراسیون و میز و صندلی ناهارخوری وجود دارند که یکی از معروف ترین ها سبک کلاسیک و سلطنتی است. میز و صندلی های سلطنتی طرح های زیبا و چشمگیری دارند و به معنای واقعی برازنده سلاطین هستند. در گذشته های دور استفاده از چنین میز و صندلی هایی مختص به حاکمان و تجار می شده اما در قرن 21 هر کسی می تواند چنین میز و صندلی در خانه خود داشته باشد.

در طراحی این میز و صندلی ها از هر عنصری که زیبایی بصری دارد بهره می جویند. آینه های رنگارنگ، کریستال های زیبا، طرح چوب های مشبک و رنگ های زیبنده طلایی و شاد همگی در کنار هم به گونه ای هنرمندانه به کار می روند تا میز و صندلی نهار خوری سلطنتی خلق شود.

آنطور که انتظار می رود این سبک میز و صندلی نهارخوری بسیار شیک هستند و برای همخانی فضا با آنها نیاز است تا پرده های زربافت و رنگارنگ، لوسترهای بزرگ و زیبا، آینه شمعدان های سلطنتی و مواردی که برازنده اینگونه تشریفات است به کار روند.

ویژگی اصلی این سبک دکوراسیون اصیل بودن و شکوه آن است. بی شک غذا خوردن در چنین فضایی برای زندگی روزمره کمی پر هزینه خواهد بود و بیشتر برای میهمانی به کار می روند از طرفی راه اندازی چنین سبک دکوراسیونی در خانه نیازمند فضایی گسترده است و با وجود خانه های کوچک امروزی تقریبا برای بسیاری از افراد غیر ممکن است. در یک جمله می توان گفت میز و صندلی نهار خوری سلطنتی مختص به قصر ها هستند نه خانه های معمولی!

میز و صندلی نهارخوری مدرن

میز و صندلی نهارخوری مدرن

میز و صندلی نهارخوری مدرن

دیگر سبک میز و صندلی نهار خوری که بیشتر از همه کاربرد دارد سبک مدرن است. در سبک مدرن طرح های بسیاری وجود دارند و روز به روز هم بر تعدادشان اضافه می شود. بیشتر دکوراسیون خانه های امروزی مدرن هستند و یک میز مدرن می تواند همخوانی بالایی با وسایل خانه داشته باشد.

سبک مدرن اگرچه پیشرفته است اما سادگی خاص خود را هم دارد. به طوری که بیش از آنکه روی جلوه های بصری آن کار شود بر روی راحتی و استحکام آن کار می شود.

این نوع میز و صندلی نهارخوری در رنگ ها و طرح های بیشماری تولید می شوند. حتی میتوان چیزی را که خودتان در ذهن دارید را سفارش دهید. بی شک افراد خبره ای وجود دارند که مطابق خواسته شما هر آنچه را که در ذهن دارید طراحی و تولید کنند.

برای این سبک از میز و صندلی متریال های مختلفی به کار می روند. گاهی چوب، فلز، پلاستیک و یا ترکیبی از این موراد به کار گرفته می شوند تا یک میز زیبا تولید شود.

دکوراسیون و میز و صندلی نهارخوری کلاسیک

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک

این سبک از میز و صندلی نسبت به سبک مدرن قدمت بیشتری دارد و از سبک سلطنتی جدیدتر است اما بی شک یکی از محبوب ترین سبک ها در طراحی دکوراسیون منزل است. با انتخاب میز و صندلی نهار خوری کلاسیک همیشه پذیرایی به روزی خواهید داشت، این سبک هیچ وقت قدیمی نمی شود.

طبق برآوردها هنوز هم پر کاربردترین سبک طراحی همین سبک کلاسیک است. میز و صندلی کلاسیک با وسایل جدید همخوانی دارد و بی هیچ از مد افتادگی قابل استفاده است.

شکوه و رسمیتی که سبک کلاسیک به فضای ناهارخوری شما می بخشد از جمله ویژگی هایی است که در سبک های دیگر کم تر دیده می شود.

طراحی منزل به سبک روستیک

سبک روستیک

سبک روستیک

سبک روستیک طبیعی ترین سبک است که می شود خانه را به آن مزیین کرد. سبک روستیک یا همان روستایی سادگی و آرامش را در پی دارد و از ساده ترین عناصر موجود در طبیعت در آن استفاده می شود. نه خبری از زرق و برق است و نه مدرنیته، همان خلوص خانه های روستایی را دارد.

در سبک روستیک نه تنها میز و صندلی از چوب های طبیعی ساخته می شوند بلکه دیوارهای آجری و گلی با دست بافته هایی زیبا مزیین می شوند و کف خانه با گلیم و قالیچه های دست باف پوشیده می شود. در این سبک سعی شده تا با استفاده از مصالح طبیعی همان جلوه روستایی در خانه های شهری بازتاب شود.

طبیعت گرایی روستایی را در همه قسمت های خانه می شود اجرا کرد. قفسه های چوبی دست ساز به جای کتابخانه MDF یا کوزه های آب در آشپزخانه و کاشی های سفالین رنگارنگ و پنجره های چوبی با شیشه های مشجر رنگی که هر کدام به یک رنگ است …

می شود در جای جای خانه می شود از حصیر یا زیلو استفاده کرد و دیوار ها را با تابلوهایی برگرفته از طبیعت پوشاند. حتی میشود از انواع سنگ های تراش خورده طبیعی در دیوارها استفاده کرد. اگرچه این سبک از دکوراسیون زیبایی خاصی دارد اما برای اجرای چنین طرحی نیاز به خانه ای ویلایی است تا آپارتمانی!