مردم مالزی سبک های غذایی متنوعی دارند. از غذاهای چینی گرفته تا پرتغالی و هندی و نیز خود غذاهای بومی مالزی که می توانید هر یک را در تور گردشگری مالزی امتحان کنید.
به طور کلی غذا و تنوع غذایی در این کشور بسیار رونق داشته و این را می توان در زمره ی جاذبه های گردشگری مالزی قرار داد. به خصوص این که در این سرزمین با توجه به عقاید مردم مسلمان نسبت به تغذیه از گوشت حلال رستوران های بسیاری به سرو غذاها با گوشت حلال پرداخته اند.
در این جا به دسته بندی تنوع غذایی مالایی ها نگاهی می اندازیم:

غذاهای مالایی

در بیشتر غذاهای مالایی از شیر نارگیل و ادویه هایی که برای ما ایرانی ها کمتر شناخته شده است، استفاده می شود. اگر به قسمت شمالی مالزی برویم، جای شیر نارگیل و ادویه های گوناگون با آلوچه و تمبر هندی پر می شود. اما چیزی که در بیشتر غذاهای مالزی از شمال تا جنوب گرفته و از شرق تا غرب طعم تند و تیز غذاهاست. میزان فلفلی که مالایی ها در طبخ غذاهای خود از آن استفاده می کنند، واقعا چشمگیر می باشد.

تور مالزی | غذاهای مالایی

تور مالزی | غذاهای مالایی

غذاهای چینی

در مالزی انواع  و اقسام غذاهای چینی نیز به وفور یافت می شوند. در غذاهایی که به سبک چینی طبخ می شوند، استفاده از زنجبیل و دارچین بسیار رایج بوده و نیز غذاهای بخارپز و انواع سوپ ها منوی غذاهای چینی را پر کرده اند. از مشهورترین غذای چینی که مالایی ها به آن علاقه ی زیادی نشان می دهند، نودل چینی ست.

تور مالزی | غذاهای چینی

تور مالزی | غذاهای چینی

غذاهای هندی

مشهورترین غذای هندی مورد توجه مالایی ها “برنج و موز”  می باشد که در آن برنج با انواع گوشت، سبزیجات و ادویه‌ی کاری در برگ موز سرو می شود. و بیشتر رستوران های مالزی  می دانند این غذای هندی مشتری زیاد داشته و از میان غذاهای هندی بیشتر این غذا را سرو می کنند.

تور مالزی | غذاهای هندی

تور مالزی | غذاهای هندی

غذاهای Peranakan

این گونه ی غذایی ترکیبی از غذاهای چینی و بومی مالایی ست. این طور که تاریخ نگاران می گویند، این سبک غذایی بر اثر ازدواج های متعدد بین چینی ها و مالایی ها و در آشپزخانه های خانه ی این زوج ها به وجود آمده است.
استفاده از ادویه های تند و تیز و سبزیجات چینی از ویژگی های این گروه غذایی ست.

تور مالزی | غذاهای peranakan

تور مالزی | غذاهای peranakan

غذاهای اروپایی و آسیایی

سبک دیگری از غذا که در میان مردم مالزی و رستوران های این کشور می توان یافت، غذاهای ترکیبی اروپایی آسیایی ست که این غذاها نیز حاصل ازدواج های نژادی اروپاییان و مردم بومی مالزی می باشد. اولین باری که این گونه ی غذایی در مالزی شکل گرفت اوایل قرن شانزدهم بود. غذاهای اروپایی آسیایی چندان مورد توجه مالایی ها نبوده و به همان نسبت توریست ها نیز علاقه ی چندانی به این سبک غذایی نشان نمی دهند. به همین جهت رفته رفته کمتر شاهد وجود غذاهای اروپایی آسیایی در منوی رستوران ها خواهیم بود.

تور مالزی | غذاهای اروپایی و آسیایی

تور مالزی | غذاهای اروپایی و آسیایی

غذاهای قومی جزیره‌ی بورنئو

غذاهای قومی جزیره ی بورنئو در میان قبایل و مردم بومی Sabah و Sarawak رایج بوده و از انواع ماهی های رودخانه ای و سبزیجات و میوه های جنگلی و وحشی طبخ می شود. اگر به ذائقه ی ایرانی ها مراجعه کنیم، این گونه ی غذایی چندان خوشمزه نیست و شاید خیلی از ما اصلا حاضر به امتحان کردن آن نباشیم؛ اما جالب است بدانید که بسیاری از توریست ها برای خوردن این غذاها به Sabah سفر می کنند.

تور مالزی | غذاهای قومی جزیره ی بورنئو

تور مالزی | غذاهای قومی جزیره ی بورنئو

غذاهای بین‌المللی

که شامل غذاهای آسیایی و غربی می‌باشد. می توانید در هتل‌های مالزی انواع غذاهای تایلندی، ژاپنی، کره‌ای، اندونزیایی، ویتنامی، ترکیه‌ای و عربی را پیدا کنید.