امروزه فناوری تا جایی در زندگی انسان ریشه دوانده که در آینده نزدیک تقریبا همه کار های انسان توسط ربات های هوشمند انجام می گیرد. در یک رستوران چینی سرو غذا نیز توسط روبات ها انجام می گیرد و نمونه خوبی از فناوری های رستورانی است.

رستوران “علی بابا” واقع در شهر شانگهای، از دو کمربند حامل، یک بازوی رباتیک و سبدهای متحرکی استفاده می کند که با یک نرم افزار کنترل می شوند. نرم افزار با به کار بردن یک اپلیکیشن، از کیو- آر کد مشتری برای مشخص کردن محل نشستن او، سفارش و صورتحساب استفاده می کند.

مزیت دیگر رستوران این است که در یک فروشگاه قرار دارد و مشتری می تواند مواد غذایی مورد علاقه خود را انتخاب کند و برای طبخ به کارکنان رستوران تحویل دهد.

هنگامی که مشتری، وارد رستوران می شود، یک میزبان (انسان) به او خوشامد می گوید.

مشتری، از یک دستگاه لمسی برای پیدا کردن میز استفاده می کند. کیو- آر کد از تلفن همراه مشتری اسکن می شود تا محل نشستن او را به سیستم نرم افزار اطلاع دهد.

سرو غذا در رستوران علی بابا

سرو غذا در رستوران علی بابا

سپس، مشتری می تواند مواد غذایی مورد نظر خود را در سوپر مارکت پیدا کند. پس از یافتن مواد غذایی مورد نظر، دوباره کیو- آر کد اسکن می شود و کارکنان رستوران، کیسه حاوی مواد غذایی را به یک ابزار آویزان می کنند که به یک کمربند حامل متصل است.

کمربند حامل، کیسه را با استفاده از بازوی رباتیک به یخچال می رساند.

در این زمان مشتری سر میز خود می نشیند و می تواند با استفاده از کیو- آر کد، سفارشات دیگر خود را مشخص کند. منوی ویژه این سفارش، در اپلیکیشن تلفن همراه مشتری موجود است.

پس از آماده شدن غذا، کارکنان رستوران، آن را در سبدهای متحرک می گذارند و سبدها روی کمربند حامل، محل نشستن مشتری را پیدا می کنند و غذا را مستقیما به او می رسانند.

رستوران علی بابا امیدوار است با حذف پیشخدمت ها و کارکنان انسان، صرفه جویی بیشتری در هزینه ها داشته باشد.