چنانچه با خرید تور ایتالیا به این کشور سفر کنید، از نظر خورد و خوراک احساس آسودگی می کنید، چرا که در رستورانهای شهر خودمان، رستورانهای ایتالیایی به وفور خود نمایی می کنند.
پاستا که از جمله غذاهای اصلی ایتالیاست، با سس های مختلفی سرو می شوند. سس که امروز قصد آموزش آن را داریم ،سس بلونز است که یکی از خوشمزه ترین سس هاییست که می توانید روی پاستا ریخته و سرو کنید. با ویکی فودز همراه شوید.

مواد لازم:

۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون
۵۰ گرم کره
۱ عدد پیاز متوسط خرد شده
۱ عدد هویج بزرگ رنده شده
۱ ساقه کرفس رنده شده
۱۰۰ گرم ژامبون خرد شده
۳۵۰ گرم گوشت چرخ کرده
۲۰۰ میلی لیتر آب گوجه فرنگی
۲ قاشق غذاخوری پوره گوجه فرنگی
۵۰۰ میلی لیتر آب مرغ

طرز تهیه:
ابتدا تابه ای بزرگ آورده و روغن زیتون و کره را درون آن بریزید و داغ کنید. سپس پیاز، هویج، کرفس و ژامبون را به آن اضافه کنید و تفت دهید. به مدت 10 دقیقه آنها را بپزید تا پیاز ها کاملا شفاف شوند.
بعد گوشت چرخ کرده را نیز به این مخلوط اضافه کنید و تفت دهید. آب گوجه فرنگی را نیز بیفزایید و حرارت را به گونه ای تنظیم کنید تا آب گوچه فرنگی خوب تبخیر شود.
کاسه ای آورده و آب مرغ، پوره یا رب گوجه فرنگی را درون آن ریخته و خوب با یکدیگر مخلوط کنید و به مواد بیفزایید.
سپس در تابه را بگذارید و اجازه دهید با حرارت کم به مدت ۲ ساعت نیم جوش شود. هر نیم ساعت یک بار به آن سر زده و مواد را هم بزنید.
پاستای مورد علاقه ی خود را بپزید و این سس را روی آن بریزید دست آخر پنیر پارمسان را بیفزایید و همانند یک آشپز حرفه ای ،میز غذاخوری شیشه ای منزلتان را بچینید.