این روزها نه تنها می توانید در میز و صندلی کافی شاپی و دکوراسیون رستورانها ایده های خلاقانه ببینید، بلکه در نحوه ی دریافت و ارائه ی سفارش هم تغییراتی شگرف رخ داده است.

از جمله نوآوریها در عرصه ی رستوران داری می توان به سیستم تشخیص چهره برای پی بردن به علایق مشتری اشاره کرد که یک رستوران زنجیره ای در آمریکا در حال آزمایش آن است.

به تازگی یک رستوران زنجیره‌ ای در آمریکا، درحال آزمایش یک کیوسک سفارش غذا است که می تواند با استفاده از هوش مصنوعی و شناسایی چهره ی مشتریان غذای مورد علاقه ی آنها را تشخیص داده و در کمترین زمان به آنها ارائه بدهد. اما برخلاف تصور این سیستم خیلی هم پیچیده نیست.

سفارش غذا با سیستم تشخیص چهره

سفارش غذا با سیستم تشخیص چهره

رستوران زنجیره‌ای ” کالیبرگر” (Caliburger) که کلا سعی دارد از فناوری در رستوران داری بهره ببرد در آخرین اقدام خود در اوایل سال 2017 از یک ربات سرآشپز برای پخت برگر بهره برده بود.

پس از موفقیت این ربات، این شرکت تصمیم گرفت در سال 2018 این روبات را در 50 شعبه ی خود به کار گیرد. حال این شرکت پس از این موفقیت بزرگ قصد دارد از سیستم تشخیص چهره برای دریافت سفارش مشتری بهره ببرد.

این کیسوک سفارش گیرنده شامل نرم افزار تشخیص چهره “نئوفیس” (NeoFace) شرکت “ان ای سی”( NEC) است. در این نوع سفارش، به محض اینکه مشتریان غذای خود را انتخاب کردند، با نزدیک کردن چهره ی خود به صفحه کیوسک، بلافاصله تمام جزئیات حساب آنها نمایش داده می‌ شود.

در آزمایش اولیه ی این کیوسک، از تشخیص چهره در مرحله ی پرداخت استفاده نمی ‌شود، زیرا هنوز نیازمند روش قدیمی استفاده از دستگاههای پوز است. اما این شرکت امیدوار است تا قابلیت پرداخت از طریق تشخیص چهره را نیز تا سال آینده به این کیوسک اضافه کند.

عملکرد سیستم به این صورت است که حساب مشتری را به همراه چهره ی او به خاطر می سپارد تا در مراجعات بعدی او بتواند با یادآوری علاقه مندیهای مشتری، سفارش او را بدون دردسر دریافت و در کمترین زمان ممکن آماده کند.

بنابراین در آینده ای نه چندان دور تنها کافی است ابتدا خود را به این کیسوسکها نشان داده و میز و صندلی کافی شاپی خود را انتخاب کرده و منتظر شوید تا سفارشتان بدون هیچ حرف و حدیثی آماده شود.