کافه داری مانند هر کسب و کار دیگری نیاز به استراتژی برای موفقیت دارد. بدون برنامه ریزی بقا در میدان پررقابت کافه داری امکانپذیر نخواهد بود. مشتری ها دائم در حال تست کردن طعم قهوه در کافه های مختلف هستند و باید طوری رفتار کرد که این مشتری های گذری را به مشتری ثابت بدل کرد!

برای این کار باید سه مولفه مکان خوب، خدمات خوب و قیمت خوب را رعایت کنید. قیمت تجهیزات کافه یا صندلی کافه چندان به چشم مشتری نمی آید آنچه که مهم است قیمت و کیفیت خدمات است!

مکان خوب برای کافه چه جور جایی است؟

راه اندازی کافه در هر مکانی توصیه نمی شود، شما باید جایی را انتخاب کنید که محل تردد بیشتر مردم باشد و شلوغ باشد. یا به اصطلاح کافه داران پاخور خوبی داشته باشد. در اینگونه اماکن حتی اگر مشتری ثابت هم نداشته باشید همان مشتری های گذری میتوانند چرخ کافه را بچرخانند. نیاز به تبلیغات گسترده ندارید چون همه شما را خواهند دید.

کافه داری

کافه داری

حال تصور کنید در محله ای پرت و دور افتاده کافه ای شیک و با کلاس دارید چقدر طول می کشد تا تمام شهر از وجود چنین مکانی آگاه شود؟ آیا کسی حاظر می شود از کافه های وسط شهر عبور کند و به پیش سما بیاید تا یک نوشیدنی میل کند؟ چفدر باید تبلیعات کرد تا همه جا پر شود از نام و برندتان؟ با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهید شد که مکان تا چه اندازه پر اهمیت است.

کیفیت خدمات

پس از آنکه مطمئن شدید مکان کافه شما مناسب این کار است و پاخور خوبی دارد خواهید دید که مستری های بی شماری سراغ کسب و کارتان خواهند آمد. در این مرحله تبلیغات کاری از پیش نمیبرد و فقط باید عمل کنید! عمل کردن به وعده هایی که در تبلیغات داده اید با کیفیت خدمات و نوشیدنی ها به اثبات میرسد.

هیچ کس طعم یک قهوه یا نوشیدنی خوشمزه را فراموش نمیکند و بی شک برای بار دوم و سوم هم سراغ شما خواهد آمد. سعی کنید بهترین مواد اولیه را تهیه کنید و همینطور از خبره ترین باریستاها برای آماده کردن نوشیدنی بهره ببرید تا مشتری ها راضی باشند.

کافه

کافه

قیمت مناسب

تصور کنید کافه تان مکان خوبی دارید و طعم قهوه هایتان شهرت پیدا کرده. در این شرایط اگر قیمتتان کمی بالاتر از رقبا باشد مشکلی ندارد و مشتری آنرا دلیل بر کیفیت مواد ولیه و کیفیت خدمات می داند. اما قیمت خیلی گرانتر بسیاری از مشتری ها را فراری خواهد داد. سعی کنید در هر حالت قیمت های منصفانه را در نظر بگیرید. فروش بیشتر سود بیشتر دارد!

همیشه سعی کنید قیمت هایتان با قیمت رقبا تقریبا در یک رده باشد. اگر خیلی هم ارزان قیمت گذاری کنید مشتری ها فکر می کنند کیفیت کارتان پایین است یا آنکه مواد اولیه بی کیفیت است. بهتر است در قیمت گذاری هوشمندانه رفتار کنید. اگر دوست دارید به مشتری های وفادار تخفیف بدهید بهتر است از کارت های وفاداری استفاده کنید تا نه سیخ بسوزد و نه کباب!