اسفناج جز سبزیجاتی است که بدلیل بو و مزه خاصش هر کسی آن را نمی پسندد. اما سوفله اسفناج غذایی بسیار لذیذ و خوشمزه است که می تواند اشتهای هر کسی را باز کند. این غذا را بر روی میز غذاخوری چوبی تان سرو کنید و از خوردنش لذت ببرید.
مواد لازم
آرد سوخاری
اسفناج۳۰۰ گرم
کره۴ قاشق چای خوری
آرد۳ قاشق غذاخوری
شیر بدون چربی یک و نیم پیمانه
نمک۱/۲ قاشق چای خوری
فلفل سیاه۱/۴ قاشق چای خوری
تخم مرغ۲ عدد بزرگ
سفیده تخم مرغ۲ عدد بزرگ
پنیر پارمزان۱ پیمانه
پودر کرم تارتار ۱ نوک انگشت
روغن به میزان لازم

طرز تهیه
فر را با دمای 200 درجه سانتی گراد، روشن کنید. قالب های تک نفره (6 عدد) یا یک قالب بزرگ را با کمی روغن چرب کنید و بر روی آن کمی آرد سوخاری بپاشید.
برگ های اسفناج ها را به مدت 3 دقیقه بخار پز کنید. می توانید روی قابلمه ای حاوی آب جوش، سبدی قرار داده و برگ ها را داخل آن بگذارید. اسفناج ها را در غذاساز بریزید و ریز کنید. آن را کنار بگذارید.
اکنون زمان آماده کردن سس بشامل است. کره را در قابلمه ای، روی حرارت متوسط، آب کنید. آرد را به آن را اضافه کرده و برای 3 دقیقه هم بزنید. در حین هم زدن، شیر را کم کم اضافه کنید. بگذارید مواد قل بزند. هم زدن را برای سه دقیقه دیگر ادامه دهید تا کمی غلیظ شود . نمک و فلفل سیاه را به میزان دلخواه به مواد اضافه کنید. سپس آن را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.
در ظرفی، 2 عدد زرده تخم مرغ را خوب بزنید و سس بشامل را در دو مرحله به آن اضافه کنید. خوب هم بزنید. اسفناج پخته و رنده پنیر پارمزان را به آن ها نیز به دیگر موادتان اضافه کنید.
4 عدد سفیده تخم مرغ را با پودر کرم تارتار هم بزنید. ابتدا از درجه پایین هم زن استفاده کنید تا سفیده ها شروع به فرم گرفتن کنند و سپس با درجه بالا تا کاملا فرم بگیرند.
سفیده فرم گرفته را به ترکیب اسفناج اضافه کنید و به آرامی ترکیب کنید. از مواد در قالب های آماده بریزید.
ظرف ها را داخل فر قرار دهید و حرارت را به 190 درجه سانتی گراد کاهش دهید. مدت زمان آماده شدن سوفله ها 20 تا 30 دقیقه است. در این زمان آنها پف کرده و رویه آن ها طلایی می شود.

سوفله اسفناج

سوفله اسفناج

سوفله اسفناج